У Львові вперше в Україні відбулися змагання зі стрільби серед слабозорих

12 липня 16:00
Переглядів: 2528
Кульова стрільба

Уперше в Україні відбулися змагання з кульової стрільби серед слабозорих учасників. І прийняв історичні старти Львів.

Спеціальне спорядження привезли польські партнери львівського «Інваспорту» – представники спортивного клубу «Підкарпаття».

Першими зійшлися у дуелі Ганна Карабін та Роман Савка. Учасники стріляють зі звичайних гвинтівок, у яких лише приціл змінили на спеціальний. Світло від мішені перетворюється на звук і надходить у навушники. Спортсмен має вловити найтонше звучання. Ця справа вимагає максимальної зосередженості. До того ж слід тримати ноги і корпус нерухомими. Ганна Карабін поділилася враженнями: «Складно. Бо треба не напружуватися, дуже акуратно слухати, щоби саме потрапити на ту найвищу нотку, її втримати і тоді вцілити».

Роман Савка раніше уже пробував вправлятися зі зброєю. Тож мінімальні навики зберіг і заробив 302 очки із чотирьохсот можливих. Хлопець розповідає: «Трішки було «десяток», трішки «вісімок» і «сімок». Усе, як в нашому житті: буває по-різному. Головне: ніколи не здаватися і завжди йти вперед. А все решта – побічні дії».

Для України такі змагання поки що екзотика. А от, до прикладу, для сусідньої Польщі – звична справа. Тому декілька львів`ян щотижня їздять тренуватися до Перемишля. У нашій країні стрільба для незрячих не є офіційно визнаною. Це гальмує розвиток цього спорту. Адже кульовики не можуть отримати фінансування із державного бюджету.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: