У Львові вперше відбувся міжнародний поєдинок з баскетболу на візках

11 липня 16:49
Переглядів: 616
баскетбол

У Львові вперше відбулася українсько-польська зустріч із баскетболу на візках.

Львівський «Union basket» існує уже більше року. Людям з порушеннями опорно-рухового апарату та з ампутаціями це заняття допомагає покращувати самопочуття, спілкуватися з однодумцями, реалізовувати потенціал. Гравець команди Олена Хар розповідає: «Поки ти вдома, то мало рухаєшся. Ну що там: поїздиш трішки і все. А тут ти настільки мусиш віддати себе, щоб проїхати від одного кільця до другого. Ти постійно в русі. Але не помічаєш того болю».

Однак перевірити свої навики у спортивному бою «юніонівцям» не часто випадає нагода. Адже в Україні є лише 4 такі команди. Тож кожна гра для них є дуже важливою. Вперше помірятися силами до львів`ян приїхала команда із Жешува «Start».

Тренер «Union basket» Мар`ян Пітин розповів про польських опонентів: «Команда існує вже понад 30 років. А той склад, який зараз є, стабільно тренується близько 5 років».

«Start» ще й серед лідерів у першому польському дивізіоні із баскетболу на візках. Не дивно, що польські гості розбили львів`ян із рахунком 106:44. Проте в українських колегах бачать перспективу. Польський гравець Ян Цирул зазначив: «Треба добрих 5-6 років, щоб збудувати команду. Наразі львів`яни вчаться поступово. А ще треба їм кращих візків. А візки для баскетболу дуже дорогі. У Польщі такий коштує близько 10 тисяч злотих».

Львів`янин Роман Гуменюк поділився враженнями: «У поляків дуже хороша зіграність. Просто таке враження, що вони із закритими очима можуть знайти один одного».

Плани у львівської команди доволі амбітні. На наступний сезон наші спортсмени хочуть заявитися у Другу лігу Польщі, аби мати змогу розвиватися.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: