У Львові вшанували пам’ять Гайдучка

14 березня 08:00
Переглядів: 262
Гайдучок

Для людей обізнаних з історією спорту в місті Лева постать Степана Гайдучка - добре відома. Про його науковий ступінь свідчить негласне професорське звання. Для молодого покоління – вчитель тіловиховання у середовищі українців Галичини та сокільський діяч. Назкрізь добра людина і великий патріот Галицької України. До того ж, Гайдучок громадянин нашого міста, який вберіг перед брудною радянською мітлою маєток української спортивної історії у металі, тканині, дереві та на папері…

Сьогодні, 13 березня, у день 126-ї річниці народження Степана Гайдучка, зібрались на відновленні могилі викладачі Львівського університету фізичної культури і спорту, члени Наукового Товариства ім.Шевченка, Комісія тіловиховання і спорту ім. І.Боберського та львів’яни, яким дороге ім’я спортового професора.

Оновлена могила вірного друга українського спорту це – заслуга родини Гайдучків, які мешкають в Австралії та пані Лесі Крип’якевич, які доклали великих зусиль аби відновити могилу. Роботу над композицією виконав скульптур Андрій Дацко. Отець Себастьян Дмитрух посвятив надмогильний хрест і відслужив панахиду.

Зі словами згадки виступили Ярослав Тимчак, Леся Крип’якевич, Володимир Левків і Зиновія Служинська, які тепло відзивалися про діяльність Гайдучка.

Тішить те, що попри комуністичний режим, пам’ять про заслужених людей, які своїми вчинками сприяли відбудові української державності, повертається із забуття і житиме.

Зворушлива подія завершилась груповою знимкою.

PS. У звістці з далекого Сіднея до товариства 98-літня пані Богданна Гайдучок-Білінська написала: «Пам’ятають мого батька напевно ті, хто добігає мого віку». - Так, паньо Богданно, сеніорів не бракує, але вони гуртують львівську молодь на подібні справи і вам за це наша подяка.

«Сердечно дякую усім та жалію, що не могла бути у Львові, але я і моя родина духом з Вами, наші любі, милі друзі!, - додала дочка Гайдучка.

Клявдій Білінський, зять Гайдучка, зазначив: «Хай цей пам’ятник буде джерелом натхнення для молодого покоління!».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: