У Львові визначили чемпіонів України з фехтування на рапірі

26 травня 17:44
Переглядів: 1299
Фехтування

У Львові завершився чемпіонат України з фехтування на рапірах. Найкращі мушкетери країни впродовж трьох днів визначали сильніших у особистій та командній боротьбі. Першого ж дня у індивідуальних боях серед жінок титул виборола Ольга Лілейко, серед чоловіків – львів`янин Юнес Клод. Завершували всеукраїнський чемпіонат командні протистояння.

Спортсмени зізнаються: на командних змаганнях фехтувати значно легше, оскільки відчуваєш підтримку партнерів по команді. А коли втрачаєш сили, на твоє місце стануть партнери по команді. У команди з Києва це вирішує новоспечена чемпіонка України Ольга Лілейко. Дівчата приїхали до Львова без тренера, тому капітан визначає, хто і коли має взяти до рук зброю.

«Визначаємо по розрахунках, як у шахах. Прораховуємо, хто з ким фехтуватиме, який буде противник. Якщо у нас є якісь слабинки у команді, стараємось цю людину сховати всередину, а вже на відробку і завершення ставимо більш досвідченого», – пояснює Ольга Лілейко.

У поєдинку за вихід у півфінал команда з Києва розгромила суперниць із Миколаєва – 45:20.

«Команда, яка програла, вибуває. Хоча на чемпіонаті України проводиться вісімка, з виявом усіх місць. Тобто, хто не попав вище, потрапляє в іншу групу, де визначають нижчі місця чемпіонату», – розповів головний суддя змагань Олександр Стаканов.

А у іншому жіночому поєдинку точиться запекла боротьба між фехтувальницями зі Львова та Миколаєва. Команди практично увесь бій не відставали одна від одної у рахунку. Та холоднокровнішими виявилися спортсменки з півдня України.

Паралельно змагаються хлопці з тих же команд. Тут перемога – за львів`янами, а приніс її команді наймолодший фехтувальник команди Михайло Боднар.

«Це великий тиск, зважаючи на те, що мій суперник набагато старший від мене. У нього більший досвід. а в мене – практично ніякого. Просто я вірив у себе, а він вже бачив, що у нас більша ініціатива і програв», – пояснив Михайло Боднар.

Та найсильнішими у фіналі виявилися дві команди з Києва. Відтак, за підсумками української першості, спортсменів відбиратимуть до національної збірної, що наприкінці червня вирушить на Чемпіонат Європи у Тбілісі.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: