У Львові закінчився шаховий фестиваль: переможець стукає у двері Збірної України

10 травня 07:31
Переглядів: 198
Шахи

У Львові завершився представницький міжнародний шаховий фестиваль «Кубок Львова-2017». У змаганнях взяли участь чимало відомих гросмейстерів та міжнародних майстрів із України, Азербайджану, Чехії, Франції, Ісландії, Польщі, Молдови, Угорщини, Білорусі, Німеччини, та Росії. Перемогу у турнірі зі швидких шахів та бліцу виборов гросмейстер з Івано-Франківська 25-річний Володимир Онищук.

Про це повідомив відомий український шахіст та тренер Андріян Михальчишин.

«Переміг наш молодий гросмейстер Володимир Онищук з Івано-Франківська – це великий талант. Він уже на підході до Збірної України. Володимир в останньому турі отримав перемогу над сильним азербайджанським гросмейстером Мамедовим. Це велика перемога. Ми сподівались, що хтось переможе з наших, львівських, чи Михайло Олексієнко (чемпіон України з шахів 2016 року) чи Мартин Кравців (Срібний призер чемпіонату України 2015 року). Турнір був дуже сильним. Він вже став для нас традицією», - розповів Андріян Михальчишин.

Особливо приємно, що цього року у турнірі взяла участь велика кількість дітей, дитячий турнір проходив паралельно.

«Судячи з цьогорічного фестивалю, турнір обіцяє в майбутньому бути більш сильним, з більшим призовим фондом. Він має отримати славу і рекламу в Європі і ми сподіваємось, що наступного року буде не 10, а 20-25 країн. І більше людей та дітей до нас приїдуть. Ідея така, щоби діти брали приклад зі старших і продовжували славу львівської шахової школи», - говорить Андріян Михальчишин.

За його словами, львівська шахова школа почала співпрацювати з містом і президент обласної федерації, Тарас Керницький, зробили фантастичну роботу – зібрали команду, яка провела Кубок на високому рівні – зі заходами, виставками та концертом.

«Це було справді свято шахів. Всього було 400 учасників у трьох турнірах (Турнір “С” - класичні шахи (3-7 травня, 111 гравців), Турнір “В” - дитячий рапід-турнір (8-9 травня, 258 гравців) та найбільш представницький Турнір “А” - головна подія (8-9 травня, 216 гравців). У турнірі зі швидких шахів взяли участь 24 гросмейстри. Маємо дуже талановиту молодь, яка стукає у двері Збірної, тренером якої є Олександр Сулипа, львів’янин. Олександр був задоволений і сказав, що вже є кандидати і конкуренція у Збірній наростає", - підсумував Андріян Михальчишин.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: