У Львові завершився ХХІІ Всеукраїнський турнір з фехтування пам’яті Андрієвського

06 грудня 09:30
Переглядів: 148
Ченцова

У Львові фінішував ХХІІ Всеукраїнський турнір з фехтування пам’яті Вадима Олексійовича Андрієвського – видатного спортивного педагога, професора, заслуженого тренера СРСР, основоположника вітчизняної школи фехтування.

Упродовж трьох днів, з 2 до 4 грудня, провідні мушкетери України на фехтувальних доріжках Комплексної спортивної бази Львівського державного університету фізичної культури «СКІФ» визначали переможців та призерів в особистій першості змагань з фехтування на шаблях та рапірах серед чоловіків і жінок.

Зазначимо, що цьогорічний Меморіал Вадима Андрієвського є етапом розіграшу Кубка України та рейтинговим змаганням, що враховується при формуванні національної збірної країни для виступів на чемпіонатах світу, Європи та Олімпійських ігор.

В останній день змагань визначалися переможець та призери в особистій першості з фехтування на рапірах серед жінок. За почесний трофей боротьбу вели 32 рапіристки. До чвертьфіналу пробилися по дві представниці Києва, Миколаєва, Львова та Ужгорода. Серед них і увесь квартет основного складу національної збірної, причому турнірна доля не звела їх в очних поєдинках у боротьбі за путівки в півфінал.

Одразу зазначимо, що усі чотири дуелі стадії 1/4 фіналу пройшли за помітної переваги збірниць, що абсолютно не втішило старшого тренера національної команди Олексія Бризгалова. Адже конкуренція за місце у збірній необхідна – коли тобі дихають у спину, то з’являється додаткова мотивація працювати на тренуваннях. На жаль, мусимо констатувати, що наразі молодь не готова боротися за місце у збірній. Особливо в цьому плані розчарували 20-річні сестри-близнята Крістіна і Аліна Рапинець з Ужгорода. У боях відповідно проти Анастасії Московської з Миколаєва, яка очолює національний рейтинг та львів’янки Олександри Сенюти вони поступилися практично без найменшого супротиву – рахунки 3:15 і 5:15 не потребують коментарів.

Трохи краще за сестер із Закарпаття виглядала на рік старша Олена Шипілова зі Львова, яка з рахунком 7:15 програла ветерану збірної України Ользі Лелейко з Києва. Однак від Шипілової вже давно очікують більшого. Адже учениця подружжя Ірини Брикової і Олександра Супруна вже не тільки викликається на тренувальні збори збірної, а й приймала участь у кількох етапах Кубка світу. Однак прогресу у рівні її майстерності останнім часом не помічається. Напевне, тренерам та й самій Олені слід добряче замислитися над тим, як змінити стан справ на краще. А найменшою серед чвертьфінальних пар перевага одної з спортсменок була в бою Катерини Ченцової з Миколаєва проти киянки Ольги Станкевич. Втім, і тут свідками якоїсь особливої інтриги глядачі не стали. Катерина контролювала хід подій на фехтувальній доріжці від самого початку і до закінчення бою, вигравши його з перевагою у шість уколів – 15:9.

Півфінальний бій Анастасії Московської проти Ольги Лелейко мав важливе значення не лише в плані боротьби за головний приз турніру, а й для визначення єдиної представниці України на континентальному відборі, де будуть розігруватися ліцензії на ХХХІ Олімпійські ігри, які наступного літа прийматиме Ріо-де-Жанейро. Адже саме Московська і Лелейко є головними кандидатами поїхати на європейський відбірний олімпійський турнір. Ольга багато років очолювала національний рейтинг, але станом на сьогодні перше місце займає Настя. Кожне рейтингове очко, як то кажуть, на вагу золота. Тому усі й очікували на дуель «за життя». Реалії життя засвідчили, що Московська не випадково випереджає нині багаторічного лідера у недалекому минулому. Учениця Миколи Димо впевненіше за суперницю провела бій і здобула таку жадану перемогу з перевагою у п’ять уколів – 15:10.

Однак львівських вболівальників значно більше цікавив інший півфінал. Адже в ньому проти Катерини Ченцової з Миколаєва фехтувала Олександра Сенюта – головна надія господарів на медаль. В принципі, вихід у півфінал уже гарантував підопічній Вікторії Волкової щонайменше бронзову нагороду, але після тріумфу львівської школи рапірного фехтування днем раніше у змаганнях чоловіків (нагадаємо, що господарі турніру вибороли повний комплект – «золото», «срібло» та «бронзу»), галицьким шанувальникам спорту хотілося більшого – коли зростає апетит, нам усім добре відомо.

Початок бою Сенюті явно не задався. Можна сказати, суперниці ще й не розігралися як слід, а на табло уже горіли цифри 1:6 – Олександра катастрофічно «горіла». Але жінкам, на відміну від чоловіків, притаманне вміння дуже швидко перевернути усе з ніг на голову. От і в цьому бою не менш стрімко, як дозволити суперниці відірватися в рахунку, Сенюта змогла її й наздогнати. П’ять виграних мікродуелей і паритет відновлено – 6:6.

Після цього суперниці обмінялися уколами, а далі ще один провал у діях львів’янки, яка дозволила Ченцовій нанести чотири уколи поспіль. 7:11 – здавалося, тепер вже точно Сенюті нічого доброго у цій дуелі не світить. Однак Олександра спромоглася на ще один, вже другий упродовж бою камбек – 11:11. На жаль, на більше у неї не стало ні сил, ні емоцій: з наступних п’яти розіграних мікросутичок вона виграла лише одну і програла у такий спосіб три уколи – 12:15. Тож львівським шанувальникам фехтування, як і самій Олександрі Сенюті та її тренеру, в заключний день Меморіалу Вадима Андрієвського таки довелося задовольнити свої апетити одною бронзовою нагородою.

По завершенні півфінальних боїв стало зрозуміло, що у рамках вирішальної дуелі турніру глядачі стануть свідками миколаївського дербі – на фехтувальній доріжці зійшлися дві представниці славного міста корабелів, у якому виросла ціла плеяда знаних майстрів фехтування. Однолітки Анастасія Московська та Катерина Ченцова (обом – по 24 роки) знаються з перших кроків занять спортом. Адже хоча й тренуються у різних тренерів, обидві виросли у знаменитій миколаївській школі фехтування.

Перед початком фіналу шанси суперниць на перемогу фахівці розцінювали, як рівні – 50 на 50. Однак дуже швидко почалося складатися враження, що Ченцова надто багато сил віддала у півфіналі. Обмінявшись уколами на старті вирішальної дуелі, далі поєдинок почав проходити під диктовку Московської, яка раз-по-раз проводила разючі дії і доволі швидко створила цілком комфортну для себе перевагу у рахунку в чотири «туше» – 5:1. Тренери Ченцової активно підказували своїй учениці, що і як потрібно робити, аби змінити хід бою. Однак схоже, що Катерина не особливо прислухалася до порад наставників. Та й Настя, яка також чула, що говорить «ворожий» тренерський штаб, швидко знаходила правильні контрходи. Як наслідок, перший період (у рапірі бій триває три трихвилинні відрізки, але припиняється, коли один з учасників наносить 15 уколів) завершився з перевагою Московської у шість уколів – 10:4.

Що саме тренери-секунданти казали Катерині упродовж хвилинної перерви, достеменно не відомо – тут уже ніхто нічого чути не міг. Однак факт залишається фактом: з самого початку другого періоду Ченцова почала поступово скорочувати відставання. Та коли Настя хоча й з величезними труднощами, але все ж нанесла 13-й укол і рахунок став 13:9 на її користь, здавалося, що усі намагання Каті виявляться марними. Однак ні – як засвідчив розвиток подій у заключній частині фіналу, Ченцова разом зі своїми тренерами усе правильно запланували. Змінивши трохи тактику та відчувши деяку невпевненість у діях суперниці, Катерина почала один за одним наносити уколи в атаці й доволі швидко зрівняла рахунок. І коли на табло загорілися цифри 13:13, то тут вже майже ніхто не сумнівався в перемозі Ченцової. Так усе й сталося – підопічна Олексія Бризгалова та Лариси Павленко, не давши суперниці отямитися, продовжила на неї тиск і нанесла ще два уколи в атаці, останній з яких став «золотим».

Довідка

Фехтування. ХХІІ Всеукраїнський турнір пам’яті Вадима Андрієвського

2 – 4 грудня. Львів. Манеж КСБ ЛДУФК

4 грудня

Рапіра. Жінки (особиста першість)

Чвертьфінал

Анастасія Московська (Миколаїв) – Крістіна Рапинець (Ужгород) – 15:3

Олена Шипілова (Львів) – Ольга Лелейко (Київ) – 7:15

Олександра Сенюта (Львів) – Аліна Рапинець (Ужгород) – 15:5

Ольга Станкевич (Київ) – Катерина Ченцова (Миколаїв) – 9:15

Півфінал

Анастасія Московська (Миколаїв) – Ольга Лелейко (Київ) – 15:10

Олександра Сенюта (Львів) – Катерина Ченцова (Миколаїв) – 15:12

Фінал

Анастасія Московська (Миколаїв) – Катерина Ченцова (Миколаїв) – 13:15

Підсумкова класифікація

1. Катерина Ченцова (Миколаїв)

2. Анастасія Московська (Миколаїв)

3. Ольга Лелейко (Київ)

3. Олександра Сенюта (Львів)

5. Олена Шипілова (Львів)

6. Аліна Рапинець (Ужгород)

7. Ольга Станкевич (Київ)

8. Крістіна Рапинець (Ужгород)

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: