У Львові завершився всеукраїнський юнацький турнір з тенісу "Кубок пам’яті Федора Кулечка"

14 травня 20:18
Переглядів: 116
Теніс

6-10 травня ц.р. у Львові на високому організаційному рівні відбувся всеукраїнський юнацький турнір з тенісу «Кубок пам’яті Федора Кулечка». Змагання відбулися за підтримки управління молоді та спорту облдержадміністрації, обласної організації ФСТ «Україна», відділення НОК України у Львівській області, осередку Всеукраїнської громадської організації «Федерація тенісу України» у та ДЮСШ «Спартаківець» (Львів).

Змагання юних тенісистів проводилися з метою вшанування пам′яті одного з «метрів» спортивного руху Львівщини, Заслуженого тренера України з тенісу Федора Кулечка, а також популяризації й подальшого розвитку тенісу на Львівщині. Головний суддя змагань – суддя національної категорії Анатолій Стасюк (м. Львів). На церемонії нагородження був присутній син Федора Кулечка Юрій, який долучився до організації турніру та нагородження учасників змагань. Загалом в боротьбі за призові місця змагалося 70 юних тенісистів вікової категорії до 12 років та до 14 років.

Суддівська колегія відзначила 14-річну львів’янку Ганну Нападій. Рівних серед хлопців не було також і Маркіяну Лебяку зі Львова. Переможцем змагань серед 12 літніх тенісистів виявився Дем’ян Мороз зі Львова У змаганнях дівчат віком до 12-ти років найсильнішою виявилася Мирослава Глібчук з Тячева (Закарпатська обл.) Окрім змагань в одиночному розряді, відбулися і парні. Львів’яни Віктор Колесниченко та Роман Швед перемогли у віковій категорії до 14-ти років. Львів’янки Ганна Мартемянова та Олена Лазаренко тріумфували у цій віковій категорії серед дівчат. Розіграли Кубки за перші місця у парному розряді і хлопці та дівчата віком до 12-ти років. Нестро Воронич та Богдан Голик (обидва Львів) перемогли у змаганнях хлопців, а Мирослава Глібчук (Тячів) та Яна Кирилюк (Новояворівськ) – у змаганнях дівчат. Юні майстри великої ракетки отримали цінні подарунки, серед яких були кубки, грамоти, а також грошові винагороди.

Для довідки

Кулечко Федір Григорович ( 1910 – 2000), львівський тенісист, відомий тренер і організатор тенісного життя у Львові.

Серед спортивної громадськості ім’я Федора Кулечка легендарне. Його життя – важлива сторінка історії всього українського спорту. В далекому 1924-ому році 14-хлопець вперше прийшов на корти Львівської цитаделі й відтоді теніс і Федір Кулечко були нерозлучними, а повітря тенісного корту, як визнав сам тренер – найсолодшим для нього…

Випускник юридичного факультету Львівського університету. Від 1939 року став одним з організаторів тенісної секції в товаристві «Динамо», граючим тренером команди, в якій були зібрані кращі гравці – Юзеф Гебда (чемпіон України та СРСР), Андрій Чайківський, Володимир Олійнишин та інші. Ця команда була настільки сильною, що не програла жодного товариського матчу із провідними командами передвоєнного СРСР – Києва, Москви, Ленінграду, Тбілісі. Тоді Федір Кулечко приятелював із сином Івана Франка Петром Франком, який теж був неабияким тенісистом. Той на той час П. Франко був директором меморіального музею батька і запропонував Кулечкові посаду наукового працівника. Ф. Кулечко став автором першої експозиції музею Івана Франка. З 1946 по 1955 рік був чемпіоном Львова, учасником і призером першостей України з тенісу. Паралельно з власними виступами почав вести в товаристві «Спартак» тренерську роботу. Кращими учнями були чемпіон СРСР серед юнаків Ігор Кошелєв, чемпіон України Володимир Петров.

Практично всі львівські тенісисти так чи інакше мали відношення до Кулечка. Серед його вихованців – ціла когорта видатних тренерів, які навчали наступні покоління львівських тенісистів: Є Рядченко, З Домбровський, Я. Загорський, Д. Нейман, Р. Кущаківський. Він прожив яскравих дев’яносто років, і весь час переконував, що секрет активного довголіття криється в спорті, в тенісі, який загартував його серце, дав здоров’я і довгий вік. Ольга Любичанківська, управління молоді та спорту ЛОДА

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: