"У нас є конкретний план по Усику: побити рекорд Евандера Холіфілда"

05 квітня 10:50
Переглядів: 251
усик

Генеральний директор K2 Promotions Ukraine Олександр Красюк розповів про те, чому трапилася накладка з датами боїв Володимира Кличка і Олександра Усика і про те чому Олександр Усик буде боротися саме з російським боксером Андрієм Князєвим.
 
- З чим пов'язано те, що трапилася накладка з датами боїв Володимира Кличка і Олександра Усика? Тренер тепер змушений розриватися між своїми підопічними...
- Так календарно склалося, що Володя і Саша б'ються в квітні, Саша 18-го числа, а Володя - 25-го. Один б'ється в Штатах, інший - в Україні. Але в цьому немає ніякої змови, просто так склалися обставини, що збіглися дати телевізійні, фізіологічна підготовка цих спортсменів так відбувається. У цьому немає ні злого, ні доброго наміру, просто так склалися обставини. Що стосується тренера, то основним тренером Володимира Кличка все-таки є Джонатан Бенкс. А Джеймс Алі Башир в його таборі виконував функцію другого тренера. Ми з Володею порадилися з цього питання, Володя увійшов в положення Усика, просто відпустив Башира на весь процес підготовки. Спочатку був варіант, що він приїде тільки на спаринг і поїде, потім знову повернеться. І в фіналі було прийнято рішення: Башир буде працювати у Києві з Усиком протягом всієї його підготовки.
 
- Європейські спортивні федерації зараз намагаються будь-якими способами розділити українських та російських спортсменів, щоб зайвий раз не було політичних нестикувань. У вас суперник саме російський боксер. Не боїтеся, що через це можуть бути проблеми?
- 17-го квітня у Палаці спорту «Українські отамани» битимуться з російської боксерської командою. Збіг? Не думаю. Напевно, некоректно говорити про те, що федерації намагаються розводити. Ми не бачимо в цьому ніякої політики, нічого в цьому немає. Боксер входить в топ-15 світового рейтингу WBO, займає 15-у сходинку, володіє титулом WBO Oriental. Хлопець провів 12 поєдинків, в яких 11 разів переміг. WBO санкціонувала цей поєдинок. Нічого особливого не очікуємо.
 
- Наскільки безпечно проводити такий бій в Україні?
- Незалежно від того, коли відбувається поєдинок і за участю яких спортсменів, наше завдання - забезпечити максимальну безпеку, будь то боксер, менеджер або член суддівської команди. Ці люди приїжджають з різних країн світу. Всі ці люди знають, куди вони їдуть, вони знають, що будуть вжиті певні заходи, які забезпечать їх особисту безпеку і безпеку самого заходу. Я не думаю, що конкретно цей поєдинок в організаційному плані буде якимось особливим чином відрізняться від попередніх.
 
- Були варіанти інших боксерів на цей бій?
- Звичайно, були. Олександр Усик зараз займає третю позицію в світовому рейтингу. Ми зобов'язані битися з боксерами, які входять в топ-15. Ми не можемо вже розпорошуватися на інших боксерів, яких десятки, а може бути, і сотні. Боксерів, які входять в рейтинги, дуже обмежена кількість. Для того, щоб збіглася календарна дата, щоб опонент був готовий фізично, морально, прийняв пропозицію, щоб у нього не було інших поєдинків, інших планів, необхідно збіг величезної кількості різних факторів. Матчмейкінг - це завжди зіставлення одного, другого, третього, можливості провести поєдинок при тому, що всі ці фактори будуть сприяти. У нашому випадку вийшло так, що цим боксером став саме Андрій Князєв. Насамперед, це спортивна складова. Ми не аналізували, що він Князєв, що він з Росії, нічого подібного не було. Для того, щоб мати можливість стати офіційним претендентом на титул чемпіона світу, ми зобов'язані боксувати з кимось з рейтингу. Ми можемо боксувати з найкращими, на думку вболівальників боксу, але якщо вони не входять в рейтинг, боксерська організація не має можливості санкціонувати Усика на поєдинок за титул чемпіона світу в статусі обов'язкового претендента. 

- Чому цей бій буде на 10 раундів, а не на 12? Чи не час Сашкові вже переходити на більш раундові бої?
- Всі попередні поєдинки у Саші теж були 10-раундові. Завдання команди - визначити те, яка кількість раундів в наступному поєдинку повинен провести підопічний. Є більш ніж кваліфіковані люди в оточенні Саші, є Джеймс Алі Башир, є Сергій Ватаманюк, є Андрій, який працює психологом з ним. Ці люди в дорадчому режимі визначають спортивну складову, наше завдання - лише втілити її в життя.
 
- Якщо все-таки Усик виграє в цьому бою, то чи можливо, що наступний буде в андеркарті бою Кличка з Ф'юрі в Британії?
- Кличко самому чекає поєдинок 25-го числа, і загадувати, що бій буде саме з Ф'юрі і саме в Британії, це як ворожіння на кавовій гущі. Я можу сказати, що у нас є конкретний план по Усику. Це план, про який ми заявили, коли ми оголошували перший поєдинок Олександра: побити рекорд Евандера Холіфілда, стати чемпіоном світу за меншу кількість боїв, ніж Евандер. Ми слідуємо цій концепції, яку ще тоді прийняли. Будуть це поєдинки за кордоном або в Україні... Звичайно, хотілося б, щоб Усик провів більшість своїх поєдинків саме в Україні, оскільки тут, маючи таку підтримку, таку любов публіки, і боксеру легше і приємніше битися, і, напевно, публіці цікаво дивитися такі поєдинки.
 
- Ви отримали чудового бійця. Вболівальник впевнений, що майбутнього чемпіона. Як ви далі плануєте будувати його кар'єру і в якому часовому проміжку ми побачимо титульний бій?
- Титульний бій ми вже побачили, і не один. А якщо мова йде про чемпіонському поєдинку, то, як ми і говорили, для Усика це буде 7-й поєдинок. Для того, щоб побити рекорд Евандера Холіфілда, у нього ще є в запасі п'ять поєдинків. Якийсь з п'яти поєдинків обов'язково буде за титул чемпіона світу.

- Роз'ясніть, будь ласка, ситуацію з Гловацкі. Чи намагалася К2 роздобути бій після відмови Белью?
- Намагалася. Белью випав з поєдинку за статус офіційного претендента на бій з Марко Хуком, він це зробив за власним бажанням. Перше, що я зробив, прочитавши цю новину - написав лист президенту WBO, підтвердивши свою готовність до того, щоб отримати право боксувати за статус, або стати без бою офіційним претендентом. Але в голові розумів, що Гловацкі попередній поєдинок, в лютому, провів з третім номером рейтингу - і переміг. У нього були абсолютно законні підстави отримати статус офіційного претендента. У той час, як у Саші Усика, незважаючи на те, що він провів всього лише 6 поєдинків з високоякісними опонентами, не було жодного поєдинку з боксером з топ-15. Відправив лист, розуміючи, що, напевно, з більшою ймовірністю саме Гловацкі буде призначений обов'язковим претендентом. В деякій мірі це і підштовхнуло на вибір у суперники саме Андрія Князєва, який входить до топ-15 і стане наступним опонентом Усика, 18-го квітня. У разі перемоги Саша отримає всі законні права на те, щоб претендувати на статус офіційного претендента.
 
- Чи готуєте якийсь цікавий турнір найближчим часом? Крім бою Олександра Усика, чи готуєте якийсь подарунок фанатам українського боксу?
- Наша робота полягає в організації боксерських шоу. Їх у 2015 році буде як і раніше 5. Дасть Бог, в більшій частині цих шоу боксуватиме Саша. Також будуть боксувати хлопці з K2, відстоювати свої титули. Ведемо діалог з нашими американськими партнерами. Можливо, в цьому році відбудуться гучні поєдинки наших хлопців за кордоном.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: