У середу у Львові стартує ХХІІ Всеукраїнський турнір з фехтування пам’яті Андрієвського

30 листопада 18:30
Переглядів: 114
Фехтування

З 2 до 4 грудня Львів прийматиме ХХІІ Всеукраїнський турнір з фехтування пам’яті Вадима Олексійовича Андрієвського – видатного спортивного педагога, професора, заслуженого тренера СРСР, основоположника вітчизняної школи фехтування.

Упродовж трьох днів провідні мушкетери України на фехтувальних доріжках Комплексної спортивної бази Львівського державного університету фізичної культури «СКІФ» (вулиця Черемшини, 17) визначатимуть переможців та призерів в особистій першості змагань з фехтування на шаблях та рапірах серед чоловіків і жінок.

Зазначимо, що цьогорічний Меморіал Вадима Андрієвського є етапом розіграшу Кубка України та рейтинговим змаганням, що враховується при формуванні національної збірної країни для виступу на чемпіонатах світу, Європи та Олімпійських іграх.

Серед учасників змагань олімпійські чемпіони Ольга Харлан, Галина Пундик і Ольга Жовнір, переможці та призери чемпіонатів світу і Європи Олег Штурбабін, Дмитро Бойко, Андрій Погребняк, Ростислав Герцик, Клод Юнес, Ольга Лелейко.

Програма змагань:

2 грудня – шабля (чоловіки, жінки)

3 грудня – рапіра (чоловіки)

4 грудня – рапіра (жінки)

Початок змагань щодня о 10:00. Вхід для вболівальників – вільний.

Урочисте відкриття змагань – 2 грудня о 12:00.

Довідка

Вадим Олексійович Андрієвський (26 грудня 1912 – 12 січня 1994) – основоположник вітчизняної школи фехтування, майстер спорту СРСР, видатний спортивний педагог, заслужений тренер СРСР, професор. Його вихованці першими серед українських фехтувальників завоювали медалі на Олімпійських іграх (Євген Череповський – 1956 р.) та чемпіонатах світу (Євген Рюмін – 1962 р.), а Василь Станкович став двічі срібним призером Олімпіад 1968 і 1972 років та п’ятиразовим чемпіоном світу в особистих і командних змаганнях.

Упродовж 20-ти років Вадим Андрієвський очолював тренерський штаб збірної команди України, зробив значний внесок у формування науково-методичних основ підготовки фехтувальників високої кваліфікації. Мав незаперечний авторитет у середовищі вітчизняних та закордонних фахівців фехтування, запрошувався і неоднаразово виїжджав на змагання та семінари тренерів у провідні фехтувальні країни Заходу. До кінця життя вів активну професійну діяльність, передавав досвід молодим викладачам, тренерам, студентам, співпрацював з громадськими фізкультурно-спортивними організаціями.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: