У Снятині розіграли І фінальний тур Вищої ліги з волейболу

16 квітня 20:45
Переглядів: 208
Волейбол

На майданчику Снятинської ДЮСШ відбулись матчі І фінального туру Вищої ліги з волейболу сезону 2014-2015 серед чоловічих команд.

Стартували матчем між лідером І етапу і за сумісництвом господарем майданчика ВК "Залуччя" та командою, яка представляє Коломийський район - ФОСК "Прикарпаття". Нагадаємо, що остання здобула своє право брати участь у "фінальній четвірці" в матчах плей-офф здолавши ВК "Підгір’я" за сумою двох ігор. Доля першого сету вирішилась в кінцівці в грі на "більше-менше", де найбільше пощастило минулорічним чемпіонам 25:23. Другий сет, точніше його початок, розпочався вдаліше для господарів - 8:4, але гості завдяки атакам лідера команди Максима Протаса зуміли вирівняти становище 9:9, а згодом вийти вперед 14:10. До такого повороту гравці "Залуччя" не були готові тому і програли цей сет 16:25. Рахунок став рівним 1:1.

Господарі опам'яталсь і пішли в наступ, що помоголо їм добились необхідного результату, хоча старт третього сету проходив практично на рівних - 5:4, 11:10. Піти у відрив "залучани" зуміли в другій половині 16:11 і довели свою перевагу вже в кінці 25:16. Вирішальним став четвертий сет матчу в якому все вирішилось в кінцівці, де фартовішими знову були господарі - 25:22.

Отже, перемога з рахунком 3-1 дозволила господарям покласти 3 залікові пункти в скарбничку перемог.

Другою парою, яка вийшла на майданчик, стала СК "Прибилів" та "Володар" (м. Галич). Прибилівські волейболісти підходили до цього матчу в статусі фаворита, але по ходу гри цей статус танув прямо на очах. Підтвердженням цього стало перших два сети цього протистояння, в якому галицькі волейболісти здолали своїх візаві. В першому сеті рівна гра проходила до рахунку 12:12, надалі ж вдалі атаки Олега Гавалешка плюс помилки лідера прибилівців Дмитра Бойка дозволили галичанам спочатку піти у відрив - 17:12, а потім взагалі виграти 25:19. Другий партія матчу розпочалась за сценарієм першої 4:4, 8:8, але зробивши кілька помилок в захисті прибилівці відпустили галичан вперед і змушені були брати першу перерву в сеті - 10:11. Невеличкий перепочинок дозволив їм вирівняти гру 13:13, а далі і вийти вперед 17:15. Превага в два пункти тривала до рахунку 22:20, і тут настала черга брати перерву галицькій команді. І, як кажуть, це спрацювало. Спочатку галичани вирівняти рахунок в сеті 23:23, тим самим перевівши вирішення переможця на "тай-брейк", а далі взагалі добити суперника 26:24. І знову, як і в першій партій головну скрипку відіграв Олег Гавалешко.

Відступати було вже нікуди, і волейболісти з Тлумацького району пішли у контрнаступ. На старті лідирували вже з розривом у 6 м’ячів 9:3. Навіть перерва зроблена галичанами не додала їм впевненості у власних силах, що в підсумку призвело до 18:25. В четвертому сеті спостерігалась практично таж сама картина, що і в третьому 13:9, 16:11, ну і фінальний рахунок цієї партії 19:25. Результат цього цікавого матчу вирішився у п’ятому укороченому сеті. Трішки відпочивши, "Володар" з перших розіграшів пішов вперед 4:0, а згодом і 7:2. Здавалось, що справу вже вирішено, але зібравши всю волю до перемоги в міцний кулак, прибилівці зуміли відіграти втрачене 9:10, а згодом і дотиснути суперника 15:10. Вагомий внесок в перемогу СК "Прибилів" принесла пара лідерів на чолі з Дмитром Бойком та пасуючим Ігорем Бобриком.

Важкою перемогою далось 2 залікових пункти одному з фаворитів нинішнього чемпіонату, але найцікавіше і мабуть найнеприємніше їх очікувало попереду.

Наче крижаною водою були облиті вболівальники та гравці СК "Прибилів" після зустрічі з волейболістами Коломийщини. Справжній розгром розпочався старт матчу для гравців з Тлумаччини вже після першого десятка першої партії - 10:13, а далі по черзі кутові нападники коломиян просто робили свою справу - 16:12, 22:16 і логічне завершення - 25:18. Другий сет не став виключенням, і вже на старті програючи 0:4 граючий капітан Андрій Федорчук був змушений брати першу перерву, але як виявилось це зовсім не допомогло. І вже при рахунку 8:13 друга перерва від капітана Прибилова. Але в цей день фортуна була більш прихильніша до волейболістів Коломийщини 25:15. Найцікавішою стала третя партія матчу в якій все вирішилось на "тай-брейку" де перемогу святкували коломияни 25:23, тим самим здобувши перемогу 3-0 і залікові три бали.

Поразкою СК "Прибилів" ускладнив собі завдання потрапляння в число призерів цьогорічного чемпіонату.

В заключному матчі першого ігрового дня фіналу господарі майданчика зустрічались з командою "Володар" (м. Галич). Гра завершилась з рахунком 3-1 на користь минулорічних чемпіонів. Найцікавішою стала перша партія матчу, в якій лишень на "тай-брейку" гостям вдалось схилити шальки терезів на свою користь 26:24. Надалі в грі повністю домінували волейболісти з берегів Черемоша 25:14, 25:17, 25:19.

В другий ігровий день вирішувалось, хто стане господарем другого фінального туру. На це претендували відразу три з чотирьох команд. А відкривали цей день матчем між ФОСК "Прикарпаття" (Коломийський район) та "Володар" (м. Галич). В разі перемоги галичани мали усі шанси боротися за срібні медалі Чемпіонату, так само як і "прикарпатці". Але всі сумніви щодо переможця розвіялись одразу після завершення першого сету, який завершився на користь останніх - 25:17. Другий сет також був за коломиянами 25:22, а в третьому глядачі побачили черговий "тай-брейк" 25:23. Загальний підсумок матчу 3-0 на користь ФОСК "Прикарпаття".

І на десерт глядачі побачили справжній спектакль у виконані СК "Прибилів" та ВК "Залуччя". Пам’ятаючи гіркоту поразки у Фіналі Кубка області 2014-2015, гравці із берегів Черемоша прагнули реваншуватися, тим більше вдома і в рідних стінах. Підтримувані вболівальниками, волейболісти обох команд продемонстрували боротьбу за кожен м’яч і жагу до перемоги.

Стартували команди практично з рівного рахунку 3:3, але ближче до позначки 10 в лідери вийшли залуччани - 10:6. Вдалими діями центрових нападників гості зуміли вирівняти становище - 14:14 і надалі йти нога в ногу - 16:16, 22:22. Але міцніші нерви були у господарів майданчика і вони перемогли - 25:23. В другому сеті вдалий спурт залуччан 2:0, 12:7 швидко невілювався після вдалих дій на блоці гостей, які раз за разом закривали кутових нападників господарів 19:19. І тут всю відповідальність і лідерські якості показав нападник ВК "Залуччя" Володимир Мірчев, який своїми діями в нападі та на подачі знову схилив шальки терезів на користь своєї команди 25:23. Третій сет став заключним в цій грі. Глядачі побачили своєрідні гойдалки в яких лідер змінювався раз за разом. Спочатку в лідерах були волейболісти Прибилова 6:4, надалі залуччани 12:9. І знову як і в попередній партії лідерські якості Володимира Мірчева проявились в необхідний момент плюс Дмитро Бойко зробив кілька невдалих атак, запустивши шкіряного поза межі майданчика, зробили свою справу на користь останніх 25:20.

Після фінального свистка зал несамовито вітав господарів, тим більше після першого фінального вони здобули максимум очків. А ось гості з Тлумаччини зазнали другого фіаско, тим самим перетворившись з фаворита практично в аутсайдера сьогоднішнього розіграшу.

Здобувши 100% результат минулорічні чемпіони значно збільшили свої успіхи на захист свого чемпіонського титулу. Досить несподівано і водночас приємно в боротьбу за вищі нагороди чемпіонату вступили волейболісти ФОСК "Прикарпаття" (Коломийський район), які, до речі, бути господарями ІІ заключного фінального туру. Третіми фінішували волейболісти СК "Прибилів" с. Прибилів, які мають в своєму доробку 2 залікових пункти, і на одне очко менше від них в своєму активі мають волейболісти з міста Галич.

Найближчих вихідних, 18-19 квітня, в спортивному залі Коломийського політехнічного коледжу відбудуть матчі ІІ фінального туру ЧО 2014-2015 серед чоловічих команд вищої ліги. Матчі розпочнуться об 11:30.