У Струсові змагались найсильніші шанувальники спортивного туризму області

28 червня 11:45
Переглядів: 121
туризм

В селі Струсів Теребовлянського району, поблизу дитячого табору «Зорепад», впродовж трьох днів тривав Чемпіонат Тернопільської області зі спортивного туризму (вид пішохідний туризм) серед дорослих. Цього року – це треті змагання такого рангу та класу, проведені за роки Незалежності України. А перший такий Чемпіонат відбувся в 2010-му році і зібрав десять команд та проходив на одній дистанції «Командна смуга перешкод».

Як повідомив методист Великобірківського БТШ, кандидат в майстри спорту зі спортивного туризму, голова пішохідної комісії Тернопільської ОФСТ Тарас Серба, на сьогоднішній день назріла потреба в таких змаганнях, щоби випускники шкіл та будинків дитячої творчості після закінчення навчання мали можливість для свого подальшого росту та розвитку як туриста, так і спортсмена, реалізувати себе в дорослому спорті.

Отож, цьогорічні змагання проводились три дні на дистанціях «Крос-похід» та «Командна смуга перешкод» ІІІ класу складності (є п’ять класів складності).

Всі дистанції були побудовані на складних природних перешкодах, без будь-якої їх імітації, - наголосив Тарас Серба. - Кожен спортсмен зміг відчути на собі складність подолання цих перешкод, які в умовах спортивного туристського походу можуть суттєво ускладнити маршрут.

Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснювали Тернопільська обласна федерація спортивного туризму та управління з питань фізичної культури і спорту Тернопільської ОДА. Відповідальність за підготовку та безпосереднє проведення змагань покладалось на пішохідну комісію обласної федерації спортивного туризму, Головну суддівську колегію змагань, до якої увійшли члени пішохідної комісії Тернопільської ОФСТ та туристського активу області, представники Зборівського, Теребовлянського, Тернопільського районів та міста Тернопіль.

Змагання зібрали дванадцять найсильніших команд Тернопільщини, в яких виступали спортсмени віком від шістнадцяти років і старші.

Про якісний склад змагань говорить те, що у них взяли участь три кандидати в майстри спорту України зі спортивного туризму, п’ятнадцять першорозрядників та 31 спортсмен із другим спортивним розрядом, - розповідає Тарас Серба. - Всі команди колись були або зараз є призерами учнівських, студентських та дорослих змагань зі спортивного туризму. Такого складу спортсменів у змаганнях на теренах нашої області ще не було. Про рівень команд говорить і те, що п’ять команд із семи стали призерами змагань на різних дистанціях та у загальному заліку. Тобто статистів тут не було і кожна команда боролась за перемогу.

В перший день змагання проходили на довгій дистанції «Крос-похід», протяжністю близько 7 км. Дистанція включала в себе ділянки спортивного орієнтування, на яких для подолання перешкод команді потрібно було ділитись на пари (зв’язки) та проходити їх автономно, технічні етапи, де спортсмени долали круті та обривисті спуски, яри, скельні та водні перешкоди. В результаті на дистанції «Крос-похід» команди зайняли місця в такому порядку: І місце – «Eclipse-1» Почаївського БДТ, ІІ місце – команда «Легіон-2» (м. Тернопіль, ЦТДЮ), ІІІ місце – команда «Імпульс-1», Теребовлянський центр туризму, смт. Микулинці.

Другий день змагань команди змагались на дистанції «Командна смуга перешкод» (350 м).

Хоча дистанція і коротша, ніхто вже не чекав легкої прогулянки за призовими місцями, - каже Тарас Серба. -Етапи поділялись на такі, які складно подолати фізично, і на такі, де необхідна чітка командна робота, обрання правильної тактики проходження дистанції, індивідуальна техніка кожного спортсмена. Тут призерами стали: ІІІ місце – команда «Eclipse-1» Почаївського БДТ, ІІ місце – «Легіон-1» (м. Тернопіль, ЦТДЮ), а перемогу здобула команда ТСК «Вершина» із Тернопільського району.

В загальному заліку за сумою місць, які команди вибороли на двох дистанціях, на ІІІ загальнокомандне місце піднялась команда ТСК «Вершина» (смт. Великі Бірки), ІІ місце за командою «Легіон-2» (м. Тернопіль, ЦТДЮ). А заслужену перемогу та звання чемпіона Тернопільської області зі спортивного туризму 2014 року здобула команда «Eclipse-1» Почаївського БДТ.

На церемонії закриття змагань усі зазначили високий рівень змагань та представництво спортсменів, привітали переможців та призерів, побажали усім успіху у змаганнях та спортивних туристських походах.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: