У тернопільській школі №3 зірок легкої атлетики виховують серед п’ятикласників

15 вересня 21:01
Переглядів: 254
легка атлетика

Шість команд учнів п’ятих класів Тернопільської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 взяли участь у змаганнях з легкої атлетики за програмою «Дитяча легка атлетика ІААФ». Метою цієї програми є залучення якомога більшої кількості школярів до спорту і легкої атлетики, зокрема, а також сприяння поширенню збалансованого та здорового способу життя, також розвитку потенційних зірок спорту. Започаткована вона була в 2005 році і за цей час охопила півтора мільйони дітей майже зі ста країн світу. З 2012-го програма «Дитяча легка атлетика ІААФ» успішно функціонує у Києві і тепер є в Тернополі.

1

А щодо власне змагань, які відбувались у третій школі з нагоди Дня фізичної культури і спорту України, то у кожній з команд виступало по шестеро школярів. Цікаві та креативні естафети: «Хрестик», «Драбинка», «Метання спису», зустрічні естафети,у яких вони взяли участьще раз продемонстрували красу і користь легкої атлетики.

На святі були присутні відомі спортсмени-легкоатлети Тернопільщини майстри та кадидати у майстри спорту України, переможці та призери міжнародних і всеукраїнських змагань з легкої атлетики, які виступали у ролі як запрошених гостей, так і суддів. Це Іван Карюк, Сергій Крук, Оксана Ралько, Олійник Наталія.

2

Суддівська колегія нагородила усіх учасників грамотами управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради, сертифікатами та НОК України та солодощами.

Організаторами спортивного заходу виступили: Федерація легкої атлетики Тернопільської області, Олімпійська академія, Тернопільське обласне відділення Національного олімпійського комітету України, КО «Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення» та управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради.

3

Відомий галичанин, педагог, історик, титулований спортсмен, майстер спорту з легкої атлетики, член збірної команди України професор Богдан Трофим’як зазначав, що «внутрішній світ молодої людини не повинен бути порожнім, а створений штучно ідеологічний вакуум має бути заповнений істинною духовністю, справжньою культурою, високою мораллю, християнським світоглядом. В іншому разі цю нішу заповнить ерзацкультура та лжедуховність, тим самим прагнучи збіднити молодь духовно, переінакшити її душу». Ці слова були згадані у ході проведення перших на Тернопіллі змагань з легкої атлетики за програмою «Дитяча легка атлетика IAAF», що відбулись у ТЗОШ №3. Ідеологічною, культурологічною та духовною основою заходу виступила Олімпійська ідея, а провели його напередодні Дня фізичної культури та спорту в рамках всеукраїнської акції «Олімпійський урок», - наголосив завідувач кафедри фізичного виховання ТНПУ імені В.Гнатюка Андрій Огнистий.

Додамо, що 17 вересня фестиваль за програмою «Дитяча легка атлетика IAAФ» відбудеться на універсальному спортивному майданчику, що на бульварі Д.Галицького, 28. До суддівства знову будуть залучені студенти факультету фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка - члени збірних команд України з легкої атлетики, учасники чемпіонатів Світу та Європи у різних вікових категоріях. Учасниками фестивалю стануть команди загальноосвітніх шкіл та мешканців мікрорайону «Східний». Склад команди: 3 хлопчика і 3 дівчинки (2005 р.н.). До програми змагань будуть включені спортивні командні конкурси-вправи з елементами легкої атлетики. Діти матимуть змогу випробувати свої сили у стрибках, метанні спису, різноманітних естафетах, демонструвати дива координованості у «класиках» чи захмарні швидкості у бігу з бар’єрами.


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: