У Тернополі буде тенісна академія!

26 квітня 18:50
Переглядів: 343
теніс

У парку Національного відродження, що в Тернополі, у найближчий час буде створено тенісну академію. Інвестор готовий вкласти у цей проект значну суму коштів.

У тернополян неоднозначна позиція щодо цього проекту, адже тенісну академію планують звести на місці так званого спортивного майданчика. На ньому знаходились тільки одні ворота, кілька тренажерів та не було покриття, яке б відповідало нормам безпеки. Більше того, люди закидають міській владі, що вона дозволила в парку Національного відродження будувати, за однією з версій, багатоповерхівку, за іншою — черговий "генделик" зі стоянкою. Причому як в одному, так і в іншому випадку ініціативна група, яка виступає проти даного будівництва, переконує, що забирається частина території не лише спортмайданчика, а й самого парку. Насправді, ознайомившись із повним пакетом дозвільних документів, який представив інвестор, стає зрозуміло, що багато в цій історії здогадок, не підтверджених жодною доказовою базою.

— З КП "Об’єднання парків культури і відпочинку" я уклав інвестиційний договір. У парку Національного відродження планується реконструкція спортивного майданчика під тенісну академію, при цьому весь об’єкт не виходитиме ні на метр за територію діючого спортивного майданчика, — розповів інвестор тенісної академії Сергій Хоменко. — Жодних будинків, закладів громадського харчування чи парковок, як хтось закидає, там будувати не планується, як і не буде зрізано жодного дерева! Згідно з отриманими містобудівними умовами й обмеженнями на території тенісної академії планується спорудження трьох кортів стандартних розмірів з хардовим покриття (два — відкритих і один — закритий) та допоміжної будівлі для обслуговування, в яку входитимуть адмінприміщення, тренажерний зал, роздягальня, харчова кімната, кімната для відпочинку та надання медичної допомоги, а також санвузли. Проект не передбачає капітального будівництва.

На сьогодні у Тернополі професійно займатися тенісом практично ніде, тому в нашій області відсутні хорошого рівня тенісисти. За великим рахунком, на весь обласний центр є лише сім більш-менш якісних тенісних кортів — по два на "Ватрі", спортивній базі ФСТ "Динамо" (парк ім. Т. Шевченка), педагогічному університеті й один на митниці. Решта — це асфальтові корти, на яких легше травмуватися, аніж навчитись якісно грати у цю цікаву спортивну гру.

На більшій частині наявних кортів займаються дорослі переважно заради розваги. Діти та молодь практично не мають можливості вдосконалювати навики цієї гри ще й через те, що оренда кортів не з дешевих, а секцій з великого тенісу в Тернополі немає. Ситуацію має виправити створення тенісної академії.

Сергій Хоменко повідомив, що в тенісній академії не лише навчатимуть цієї гри молодих тенісистів, тут для власного здоров’я займатимуться дорослі. Академія увійде до складу Федерації тенісу України і на її базі зможуть проводитись всеукраїнські та міжнародні змагання, а це вже іміджева складова для Тернополя.

Сергій Леонідович не приховує, що тенісна академія буде приватною, тому цілком логічним є запитання, що, окрім власне тенісних кортів, матиме громада Тернополя, в якої на значний проміжок часу заберуть великий шматок землі в парку?

— По-перше, спортивні снаряди, які були на майданчику, ніде не пропали. Вони, як і ряд нових, будуть встановлені поруч із тенісною академією. Неподалік планується облаштувати новий дитячий майданчик. Обидва будуть загальнодоступні для всіх відвідувачів парку. По-друге, згідно з інвестдоговором, в академії зможуть на безоплатній основі займатися тенісом школярі соціально незахищених верств населення. Окрім того, тим, хто на даному спортивному майданчику грав у футбол, мерією міста Тернополя буде запропоновано універсальний ігровий майданчик для занять футболом, баскетболом, тенісом на так званій нижній площадці біля "Лемківського двору", — наголосив інвестор.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: