У Тернополі готують дипломованих тренерів з футболу

11 лютого 13:42
Переглядів: 192
самардак

Програму навчання тренерів дитячо-юнацького та аматорського футболу четвертий рік поспіль реалізовують на базі тернопільського педуніверситету. Керує курсами голова науково-методичного комітету обласної федерації футболу Ярослав Боднар. У новому наборі слухачів – відомі особистості.

Два десятки майбутніх тренерів розпочали навчання у Тернополі для отримання "С"-диплому Федерації футболу України.

Перше заняття відбулося у педуніверситеті 7 лютого. Загалом – це вже четвертий набір слухачів, які бажають отримати тренерський диплом Федерації футболу України.

- У 2012-му році Федерація футболу України на своєму виконкомі згідно із конвенцією УЄФА прийняла рішення проводити такі курси для підвищення кваліфікації тренерів, - каже керівник курсів та голова науково-методичного комітету обласної федерації футболу Ярослав Боднар. – Тернопіль одразу ж долучився до цієї ініціативи ФФУ і у перший рік наших курсів з 23-х слухачів – 16 отримали тренерські "С"-дипломи.

Отримання "С"-диплому – це перша щаблина у своєрідній тренерській ієрархії. Найвища щаблина – це "Pro"-диплом, який дозволяє тренувати команди на міжнародному рівні.

- Якщо тренер прагне отримати "Pro"-диплом – йому доведеться пройти усі етапи тренерських курсів, починаючи з "С", згодом "В" та "А". - констатує пан Боднар.

У 2015-му році слухачами тренерських курсів у Тернополі є декілька відомих тренерів, а також футболісти муніципального клубу "Тернопіль". Зокрема це тренер тернопільської "Ниви" Богдан Самардак, один із наставників ФК "Тернопіль" Анатолій Назаренко. А також футболісти – Сергій Атласюк, Степан Клекот, Андрій Дубчак, Сергій Русан.

- Цікава історія склалася із наставником "Ниви" Богданом Самардаком, - каже Ярослав Боднар. – Свого часу пан Богдан пограв на найвищому рівні кілька років. Втім, склалось так, що тренерського диплому у нього немає. Тож фактично він не має права перебувати під час матчів у технічній зоні.

За словами Ярослава Боднара, тренерські курси складатимуться із кількох етапів. Це – лекції, практичні заняття та оцінка знань.

- Я переконаний, що нашим слухачам буде цікаво на курсах, - каже співрозмовник. – Щороку ми стараємося вносити певний креатин у наші лекції. Дуже хотіли запросити для прочитання лекції відомого українського тренера Романа Григорчука, який родом з Івано-Франківщини. Але зараз він працює закордоном тому такої можливості немає. Втім, ми будемо запрошувати представників Федерації футболу України та відомих футболістів.

Ярослав Боднар впродовж трьох років у складі делегації Федерації футболу України відвідує семінари УЄФА.

- Спершу ми були на базі мюнхенської "Баварії", згодом проходили семінари на базі збірної команди Італії, - каже він. – А останнього року вдалося побувати на базі дортмундської "Борусії". Там, семінари проводять всесвітньовідомі футболісти та тренери. Тож цей досвід – неоціненний.

За словами пана Боднара, європейська система роботи у дитячо-юнацькому футболі – кардинально відрізняється від тієї, що працює в Україні.

- У нас навіть від найменших дітей тренери вимагають результату, - пояснює співрозмовник. – У Європі – до 14-ти років ніхто на результат не грає. Та навіть на великому полі там не грають. Спершу дітей вчать техніки футболу – а згодом тактики. Крім цього у малих європейських містечках виступають виключно свої гравці – доморощені. У нас таким прикладом може служити ФК "Тернопіль", де більша частина футболістів є тернопільськими.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: