У Тернополі влаштують забіг для усіх бажаючих рамках проекту "Runday"

13 жовтня 18:30
Переглядів: 173
Біг

Проект «Runday» стартує у Тернополі.  Його ідея полягає у проведенні щотижневих забігів на 5 км з фіксацією часу. Участь у них безкоштовна та відкрита для всіх, а результати публікуються онлайн, тому можна відстежувати свій прогрес або змагатись з друзями. У Тернополі пробіг в рамках проекту «Runday» відбудеться у суботу, 15 жовтня, на набережній Тернопільського ставу. Початок о 9 годині. Дистанція у 5 км проляже навколо ставу. Участь у проекті безкоштовна.

Загалом, як пояснюють організатори проекту «Runday» в Україні, на його створення їх надихнула британська ініціатива parkrun. Для них все почалося ще восени 2004 року, коли 13 бігунів зібрались разом в Буші парку, Теддінгтон, Великобританія. Відтоді pаrkpun переріс у міжнародну родину близько двох мільйонів зареєстрованих учасників і волонтерів. Суть проекту полягає у проведенні щотижневих 5-кілометрових забігів із фіксацією часу та публікацією на сайті. На сьогодні такі регулярні пробіги відбуваються у 897 парках у всьому світі.

На жаль, ініціатори parkrun більше не залучають нових країн до проведення своїх заходів, тому українцям довелося створити свій, аналогічний - «Runday». Але головна ідея не змінилась – 5 км, щотижня, безкоштовно, без жодних обмежень щодо віку або спортивної форми бігуна.  Наразі проект «Runday» діє у Києві і Львові. Дистанцію у 5 км було взято з переконання, що  це найдоступніша дистанція для широкого кола учасників, яка одночасно є достойною метою для тих, хто тільки почав бігати та дає можливість більш досвідченим бігунам стежити за своїм розвитком.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: