"У Володі сльози стояли на очах". Як Козловський позбавив "Карпати" боргу перед Гудимою

07 березня 09:40
Переглядів: 393
гудима

Президент Руха Григорій Козловський та екс-гравець Карпат Володимир Гудима провели прес-конференцію щодо підписання мирової угоди між гравцем та... Карпатами. Раніше львівський клуб був винен футболістові 74 тисячі доларів, але після втручання Козловського жодних претензій до Карпат Гудима не має.

– Хочемо повідомити про те, що ми з Володимиром Гудимою домовилися. У Володі більше немає претензій до ФК Карпати розпочав прес-конференцію Козловський, а Гудима поставив підпис під мировою угодою. Тоді прес-конференція й розпочалася.

Переважно говорив лише Козловський. Деколи Гудима відповідав на запитання, а інколи за нього це робив президент Руха.

– Чому ви вирішили віддати борг Гудимі, якщо не ви президент Карпат, а інша людина?

– Почнемо з того, що я ніяких боргів не віддавав. Ми з Володею провели трьохгодинні переговори, за підсумком яких була підписана мирова угода між футболістом і Карпатами.

Я дивився в неділю програми "Профутбол" і "Великий футбол" і те, як ця ситуація досягнула верхньої точки свого кипіння. Бачив, що вболівальники почали збирати гроші. Це спонукало мене до того, що я повинен втрутися в процес і спробувати своїми комунікативними талантами вплинути.

У моєму серці, і серці Володі живуть Карпати. Я не вірю в те, що дві людини, які люблять Карпати, не можуть сісти за стіл і домовитися. Я сьогодні переконався в тому, що не все так, як пробували припіднести. Ще раз дякую Володі за те, що він є "карпатівцем" і в його серці живе цей клуб.

Тому мова ні про які гроші не йде.

– В чому тоді компроміс?

– Володя не хоче, щоб його, як пишуть в пресі, вважали кіллером Карпат. От не хоче ця людина, щоб так було і навіть люди так думали. Я правильно говорю, Володю?

Гудима: Так, я з самого дитинства займався у футбольній школі Карпат, люблю цей клуб, тому не хочу, щоб будь-які санкції були застосовані до Карпат. Хочу, щоб вони розвивалися і в майбутньому грали в Лізі чемпіонів.

Козловський: Всі проблеми українців від того, що вони не хочуть сідати за стіл і спілкуватися з відкритим серцем. Як показала така тяжка ситуація, яка була з Гудимою, дві людини, які починають говорити по душах, можуть розставити всі крапки над "і". Дива трапляються не лише на Різдво.

– Якщо ви не віддавали гроші Гудимі, то що є суттю цієї угоди?

– Я вам втретє говорю – ніяких грошей у цій угоді немає. Ніяких фінансових зобов’язань чи передач грошей один одному не відбувалося. Навіть, якщо ви запитаєте мене про це п’ять разів, я вам шість разів відповім: "Не було ніяких грошових розрахунків". Володя вчинив як справжній чоловік, як справжній “карпатівець" і львів’янин".

– Тепер Гудима гратиме за Рух?

– В житті все буває, як показав сьогоднішій день. Чому б і ні?

– Який ваш інтерес у цьому миротворстві?

– А який ваш інтерес в любові до своїх дітей? Ви їх просто любите. От я просто люблю футбол. І люблю не тільки ту команду, яку виростив, а весь львівський футбол. Втретє кажу: У моєму серці живуть Карпати.

– Володимире, ви по суті подарували Карпатам більше 70 тисяч доларів.

(відповідає Козловський) Я би сказав, що це жест доброї волі, а не подарунок.

– Володимире, як далі бачите своє майбутнє?

Гудима: Як і всі люди. Буду щось думати й планувати. Це не означає, що я маю про це розповідати.

– По суті ви серйозно виручили Карпати. Тепер львівський клуб щось вам винен?

Козловський: У мене є філософія, яку я проповідую багато років. Ми, львів’яни, робимо одну велику справу. Я мрію про футбольну вертикаль у Львові, вершиною цієї піраміди були, є і будуть Карпати. ФК Львів, Скала і Рух теж мають помагати один одному.

Коли Рух потрапив у Першу лігу, то після дев’ятого туру займав останнє місце. Першим, хто подав мені руку і підставив плече, був ФК Карпати. І ніхто за це гроші не просив. Я не так тішився з факту, що ми вибралися з ями, як з того, що ми відкрили ті двері. Я вже не стукав в них, а копав.

Настав час і нам помогти – зараз Карпатам важко. Якщо я витратив три години, щоб достукатися до ще одного серця, яке відкрилося, то хіба ж це погано? Я за це грошей не прошу. Мені ніхто нічого не винен. Так само, як я був не винен Карпатам, коли вони мені помогли.

Можливо, я утопічний філософ і мені не вірять, але такий я мрійник. Якщо перестану вірити в ту мрію, то розчаруюся в людях.

– Що саме підштовхнуло вас до того, щоб сісти за стіл переговорів?

– Останньою крапкою стали дії наших фанатів. На футболі мало людей, а інколи взагалі нема. Але коли люди повстали з попелу і почали збирати, хто скільки може, то зрозумів, що цей клуб не помре. Якщо ми підтримаємо його у важку годину й днину.

– Ви хочете бути, якщо не власником, то хоча би президентом Карпат?

– Я хочу, щоб у нашому місті була команда, яку всі будуть любити не словами, а грошима. Хто скільки може. Я мрію про народну команду. Рано чи пізно і природно колись в Карпатах буде інший президент. Так стається. Тоді ми не маємо породити собі якогось ідола. Це має бути командне управління клубом. Мають підключитися і місто, і область, і бізнесмени. Скільки зберемо, такого рівня отримаємо команду. Але це буде наша команда.

Ми змусимо, навчимо і допоможемо любити цю команду.

– Володимире, як сприйняли інформацію про збір коштів фанатами?

– Дуже неприємно. Люди збирають гроші. Вони ходять на футбол, дивляться і ще й платять. Тому негативно. Мені подзвонив Григорій Козловський і запропонував зустрітися. Я з радістю погодився. Я знаю цю людину – колись він запрошував мене в свою команду.

– Чому ви погодилися на компроміс?

(відповідає Козловський) Напевно, я знайшов ті слова, які не могли знайти інші люди.

– Володимире, ви хочете продовжити кар’єру футболіста?

Гудима: В планах я хотів би ще продовжити.

– Карпати були в курсі про ваш компроміс?

Козловський: Якщо вони читають медіа, то, напевно, так. Це була моя ініціатива, я не ставив ні кого в курс. Були три людини, в яких я питав поради . Це Ігор Дедишин, Віктор Вацко та Ігор Циганик. Я питав у них поради. Вони зі сльозами на очах позитивно сприйняли цю ситуацію. Ми вчора до години третьої сиділи на телефоні, а з Володею закінчили розмовляти в першій ночі. В нього теж було певне здивування, але я почув у його голосі нотку позитиву.

Переконаний в тому, що в цьому велика заслуга фанатів. Це найбільш рішуча сила в цьому місті. Це той буйок, який не дасть потонути цій команді.

– Всі переговори відбулися вчора?

– Ні-ні. Вчора по телефону обмінялися думками і призначили час зустрічі. Сьогодні від ранку сиділи й розмовляли. Повірте, це був діалог зі сльозами. І навіть зараз ледве стримую себе від емоцій. У Володі теж сльози стояли на очах. Це був діалог батька та сина. Я дуже радий, що Володя виправдав мої надії. Я не вірив, що "карпатівці" та львів’яни можуть вчинити по-іншому. Радий, що не помилився.

– Володимире, ви задоволені, як вирішилася ця справа?

– Звісно, задоволений. Надіюся, що з Карпат не будуть зніматися ніякі санкції. Чому я маю бути незадоволений? Я люблю цей клуб.

– Раніше ви писали й говорили зовсім інше.

– А де я писав?

(Козловський перебиває) Мене інколи називають лідером комунікацій. Не знаю – може, в мене Божий дар  знаходити потрібні слова. Я використовую цей дар, якщо він є.

Повірте, Гудимі зараз нелегко. Він витратив купу років, зусиль і амбіцій. Розумію і президента Карпат. Там питання стояли не лише в самій зарплаті. Виникли чисто людські незрозумілі, недоговорені ситуації. Як показує життя, якщо люди сідають за круглий стіл і довго говорять від щирого серця, то можна будь-чого досягнути. Якщо наші політики навчаться так робити, то в них будуть результати не гірші, ніж сьогодні у нас з Володимиром,  підсумував Козловський.

За матеріалами: football24.ua
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: