Учні школи Тернополя демонстрували у Ворохті "Козацький гарт"

05 жовтня 10:01
Переглядів: 172
Козак

Мальовничі місця Івано-Франківщини, чисте повітря Карпатських гір, високі дерева, неймовірної краси краєвиди, дружня, щира атмосфера, яка завжди панує тоді, коли збираються люди, об’єднані спільною ідеєю… Цим запам’яталась команді Тернопільської спеціалізованої школи №3 поїздка до Ворохти на фінальний тур Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт-2015». Учні третьої школи як переможці обласного етапу представляли на цих змаганнях нашу область. Відтак, зустріч з представниками інших регіонів України, які також приїхали до Ворохти, аби проявити себе, позмагатись і, звичайно, поспілкуватися з однолітками та знайти нових друзів, залишила особливі враження.

Відбувалися змагання з 23 до 27 вересня на території навчально-спортивної бази «Україна». Свою підготовку, спортивний рівень, а найголовніше – командний дух демонструвала 21 команда, виступаючи у таких випробуваннях, як «човниковий» біг 4 по 9 м, стрибок у довжину з місця, стрибки через скакалку протягом 30 секунд, перетягування канату, комбінована естафета, що складалась із десяти етапів різного типу, конкурс знавців історії України, її спортивних досягнень та олімпійського руху, презентація області. Керівниками тернопільської команди були вчителі фізичної культури ТСШ №3 з поглибленим вивченням іноземних мов Любомир Бенцал та Лілія Булич.

Наша команда із 14 учасників виявилася на цих змаганнях наймолодшою за віком, оскільки у нас виступали учні від п’ятого до десятого класу, – розповідає Любомир Бенцал. –Так склалося, що перед самою поїздкою кілька дітей захворіли, тому терміново довелося змінювати склад. Однак, як свідчать результати, ми представили нашу область гідно, розділивши 11-12 місце.

Незважаючи на те, що медалі завоювати не вдалося, виступом на «Козацькому гарті-2015» задоволені і юні тернопільські спортсмени, і їхні педагоги.

Дуже гарного показали себе наші діти в конкурсі історії українського козацтва, прекрасний результат продемонстрували дівчатка у стрибках на скакалці, – каже Любомир Васильович. – Взагалі, завдяки нашим дівчатам, які виступали у Ворохті у стабільному складі, ми й почали «підніматися» вгору у турнірній таблиці впродовж конкурсної програми. Звичайно, діти переживали, хотіли все зробити якнайкраще. Але я вважаю, що, виходячи з тих обставин, що склалися, ми показали все, що могли. Разом із тим, переконаний, знаючи вдачу наших дітей, що такий результат на всеукраїнському турі дасть їм стимул для подальшої роботи над собою, адже змагання «Козацький гарт» – традиційні, щорічні, тому вже навесні доведеться знову виставляти команду, щоб виступити на черговому обласному етапі.

Такі спортивні змагання, як «Козацький гарт», дають можливість учасникам особливо відчути командний дух гри, адже важлива перемога не когось одного, а хороші результати кожного із членів команди, – наголошує Любомир Бенцал.

Хочеться подякувати дітям, які відгукнулися на пропозицію поїхати на всеукраїнські змагання, їхнім батькам, адміністрації школи за сприяння в організації поїздки. Дуже ми вдячні також міській раді та управлінню освіти, які виділили для нас автобус та надали фінансову підтримку.

«Козацький гарт» вдало поєднує фізичне виховання та формування всебічно розвинутої особистості в дусі відродження національних традицій і культурної спадщини українського народу, але найголовніше, – є незабутнім святом палких сердець, які обирають здоровий спосіб життя, – переконані учасники козацьких випробувань із тернопільської школи №3.


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: