Удар по українському футзалу

07 лютого 14:00
Переглядів: 841
Футзал

Для міні-футбольних клубів «Енергія» зі Львова та «Урагану» з Івано-Франківська із настанням 2014 року почався непростий період. Інвестор обох клубів вирішив вкладати у міні-футбольні проекти значно менше, ніж до того.

За інформацією «Газети», бюджет «Енергії» 2014-го буде на 50% меншим, порівняно з минулим роком. І це ще не найгірший варіант для «зелено-білих», оскільки ще в грудні інвестор узагалі планував припинити фінансування клубу.

В «Енергії» та «Урагану» є один засновник. Юридично клуби належать «Львівобленерго» та «Прикарпаттяобленерго» відповідно. В цих енергетичних компаній один власник, якого асоціюють з братами Суркісами. Щодо івано-франківського клубу ухвалено аналогічне рішення — суттєво врізати бюджет.

Керівництво «Енергії» зараз перебуває в Бельгії, де відбувається чемпіонат Європи з футзалу. «Поговорімо після повернення в Україну, мені зараз не зручно спілкуватися», — відповів журналістові «Газети» президент «зелено-білих» Олександр Стефанків.

На офіційному сайті «Енергії» жодної інформації про скрутні часи клубу немає.

А ось очільник «Урагану» відверто розповів уболівальникам своєї команди та загалом поціновувачам футзалу про ситуацію в клубі. Як зазначено на сайті клубу, своїм коментарем президент іванофранківців Олександр Бубен вирішив уникнути різноманітних пліток та недостовірної інформації.

«Наприкінці 2013 року нам повідомили, що наш генеральний партнер суттєво зменшує фінансування НФК «Ураган». Якщо говорити у відсотковому співвідношенні, то партнерський пакет від ПАТ «Прикарпаттяобленерго» на 2014 рік зменшився на 70%, — зізнався пан Бубен. — Як відомо, найвагомішою складовою затрат будь-якого футбольного клубу є гравці. Тому ми вирішили переглянути контракти футзалістів. Провели збори, й гравцям «Урагану» запропонували умови зменшення заробітної плати та преміальних. Зазначу, що, крім спортсменів, фінансові зміни торкнулися і тренерського штабу: переглянули угоди з тренерами основної команди та ключовими менеджерами. Ми відпрацювали в індивідуальному порядку контрактні умови, і на сьогодні можемо констатувати, що майже зі всіма гравцями й тренерами погодили нові умови співпраці. Єдиною втратою для НФК «Ураган» став Павел Будняк, і остаточно ще не вирішено питання щодо подальшої співпраці з Тарасом Королишиним та Орестом Боргуном».

Як один із варіантів виходу зі скрутного становища, президент «Урагану» говорить про об’єднання з «Енергією». «Адже їхній генеральний партнер «Львів­обленерго» входить в єдиний енергетичний холдинг разом із ПАТ «Прикарпаттяобленерго». Ми, зі свого боку, готуємо пропозиції і до кінця квітня 2014 року плануємо їх обговорити, але чи вдасться створити спільний клуб, час покаже», — каже Бубен.

Що з цього приводу думає керівництво «Енергії», не відомо. Про фінансові проблеми «Енергії» гравцям було оголошено ще перед Новим роком. Їм запропонували підшукати собі нові клуби. Зауважимо, що в розпал сезону знайти нову команду дуже проблематично. Як відомо, у футзальній Екстра-лізі України виступає тільки сім команд. До того ж охочих підвищитися у класі немає.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: