"УФК–"Карпати" U-16 – у півфіналі першості ДЮФЛУ

02 липня 09:40
Переглядів: 154
карпати

У своїй третій грі групового етапу фінальної частини першості Дитячо-юнацької футбольної ліги України серед команд, сформованих з гравців, які народилися не раніше 1-го січня 1999 року, вихованці Академії футболу ФК «Карпати» програли одноліткам донецького «Шахтаря». Тим не менше, наша команда вийшла у півфінал.

Перед матчами третього туру доля двох путівок у півфінал від групи «А» була майже вирішена. Донецький «Шахтар», здобувши дві перемоги на старті над луцькою «Волинню» та харківським «Металістом», на сто відсотків гарантував собі місце у квартеті півфіналістів. Що ж до «УФК–«Карпати», то «зелено-білі» могли достроково припинити боротьбу за нагороди лише за майже неймовірного збігу обставин: власної поразки «гірникам» та перемоги «хрестоносців» у грі з «металістами», причому сумарно донеччани та волиняни мали виграти з перевагою принаймні у десять м’ячів. Звісно, у футболі буває різне та всяке, але в подібний розвиток подій не вірив ніхто. Зрештою все закінчилося логічно – у півфінал вийшли «Шахтар» і «УФК–«Карпати», хоча реалії життя принаймні для нашої команди виявилися далекими від райдужних.

Поєдинок проти «Шахтаря» наша команда провела в такому складі: Задерейко, Качанівський, Веремієнко, Дерман, Січ, Донцов, Пиріг, Сільченко, Ременюк, Пецків (Антошик, 65), Боднарь (Сєдов, 61).

Гра для нашої команди, висловлюючись боксерською термінологією, розпочалася з глибокого нокдауну. У нього «левів» вже на 3-й хвилині матчу послав... головний арбітр. У епізоді, коли після подачі в карний майданчик карпатівців на газоні опинився гравець «Шахтаря», так званий суддя мало того, що не вагаючись ані долі секунди вказав на 11-метрову позначку, так ще й вилучив з поля одного з наших центральних оборонців з формуліровкою «за фол останньої надії». Жертвою суддівського свавілля став Олег Веремієнко і уся наша команда загалом. От лише не зрозуміло, як так можна судити?

Навіть коли припустити, що центрбек «левів» дійсно порушив правила, то вже одної точки, як покарання, більше ніж достатньо. Ну добре, арбітр там щось таке побачив, за що треба було давати картку. То дай жовту, але ж не червону. Хоча й «гірчичник» не зрозуміло за що там можна було давати, адже ушкодження ніхто не отримав, а наміру нанести травму не було й в помині. Ну а як міг бути «фол останньої надії» в цій ситуації, взагалі, як то кажуть, загадка за сімома печатями. Ну який «фол останньої надії», коли в карному майданчику з добрий десяток футболістів веде боротьбу за м’яч після подачі з флангу?..

Але що тепер говорити, що кому доводити? Шкода на грі не було Мірчі Луческу – «лідера» в боротьбі за справедливість і рівноправність для усіх клубів в українському футболі. От тільки не зрозуміло, для чого все це було потрібно робити арбітру? Невже таким сильним навіть сьогодні є страх перед донецькими? А потім хтось ще каже, що він не розуміє чому їх так не люблять і чому за них не вболівають у Львові...

Після такого початку підопічні Ярослава Дмитрасевича до тями прийшли не одразу. Але провівши певні перестановки – Маркіян Пиріг з середньої лінії перейшов на позицію в центрі оборони, а Андрій Ременюк відтягнувся трохи глибше назад, карпатівці в подальшому доволі надійно грали у захисті і рахунок більше двадцяти хвилин залишався незмінним – 0:1. Однак ще один м’яч до перерви в наші ворота таки залетів. І це насправді був красень-гол після гарматного удару з лівої в дотик з-за меж штрафного майданчика. Справжній шедевр!

У перерві ніяких замін тренери нашої команди не проводили. Незважаючи на дефіцит у два голи та чисельну меншість, другий тайм «леви» почали досить активно і провели кілька непоганих атак. Але забити нашим хлопцям не вдалося. Натомість «Шахтар» забив ще два голи, автором яких став Олексій Кащук, що вийшов на заміну по перерві. Цікаво, що цей хлопець на рік молодший від своїх партнерів – два дні тому, 29-го червня, йому виповнилося лише 15 років, але вже третій сезон він грає за 1999 рік народження. До речі, народився Олексій і перші кроки у футболі робив у Новоград-Волинську – ще одна зіронька, яка потроху починає сяяти у складі клубу з Донбасу.

Незважаючи на прикру поразку при далеко не однозначному суддівстві, «УФК–«Карпати» вийшли у півфінал, причому різницю забитих і пропущених м’ячів рахувати не знадобилося. Адже «Волинь» не змогла обіграти «Металіст»: бойова нічия – 3:3. Тепер у п’ятницю карпатівці путівку у фінал виборюватимуть у дніпропетровського «Дніпра», який посів перше місце у групі «В». Гра відбудеться у селищі Поляна і розпочнеться о 16:00. А за дві години там же розпочнеться інший півфінал, в якому зіграють донецький «Шахтар» і київське «Динамо».