Угіс Крастіньш: "Кожна гра - найважливіша!"

09 червня 15:39
Переглядів: 136
Угіс Крастіньш

Головний тренер збірної України розповів про причини невдач у відборі до чемпіонату світу-2018, про зроблені зміни і висновки, а також про готовність до стартуючого в Івано-Франківську групового турніру Євроліги.

Не встигли ще загоїтися рани від, м'яко кажучи, не зовсім вдалого виступу збірної України у "групі смерті" відбіркового турніру чемпіонату світу-2018, як на неї очікує чергове випробування. Протягом 9-11 червня в Івано-Франківську підопічні Угіса Крастіньша мають можливість реабілітуватися в очах своїх уболівальників в рамках группового раунду Євроліги. Тож головний тренер збірної України розповів про те, як гравці сприйняли поразки від Франції, Німеччини і Туреччини, а також про їхню готовність до нинішнього протистояння з Ізраїлем, Данією та Угорщиною...

- Пане Угісе, насамперед, коли емоції вже вляглися, хочеться почути від вас коментар щодо виступу нашої команди у кваліфікаційному раунді світової першості. Що не вийшло, чого не вистачило?

- Головне - не вистачило досвіду ігор з такими суперкомандами, якими є Франція та Німеччина. Адже це зовсім інший рівень! Обидві демонстрували неймовірні швидкості, надпотужні подачі та максимально мобільний захист. Відверто кажучи, я сподівався, що наші легіонери вже стикалися з подібною грою різних суперників і хоча б більш-менш звикли до неї. Проте, як виявилося, помилявся. Ми ще не вміємо грати в такий волейбол і, скажу більше, ніколи й не навчимося, якщо в нас не буде подібних спарингів. Це - максимально корисна школа, величезний досвід і розуміння того, то чого всім нам слід прагнути. Хоча б крок за кроком. Адже та ж Німеччина до свого нинішнього рівня йшла десятиліттями...

- А чому поступилися Туреччині?

- Бо не зіграли так, як мали б зіграти. Ми ретельно розбирали манеру гри турків, ніби були до неї готовими, мали свої домашні напрацювання. Але вони не спрацювали. Чому? Знаєте, ми із гравцями серйозні висновки із цього зробили, тож не хотів би вдаватися у подробиці. Вірю, що висновки зробили правильні.

- Чи не з цієї причини у складі збірної сталися певні кадрові зміни?

- Справді, табір команди залишили догравальники Андрій Дячков, Андрій Куцмус та Олексій Клямар. Проте зовсім не через поразки у відбірковому турнірі. До їхньої роботи в мене претензій не було. Однак, так чи інакше, з різних причин сьогодні вони відсутні, а замість них до збірної повернувся догравальник Олег Шевченко та приїхав із "Баркома-Кажани" Євген Кисилюк, спроможний діяти в різних амплуа.

- Що насамперед відпрацьовували останнього тижня?

- Та працювали фактично над усім! Підтягували "фізику", відточували якість прийому та потужність і точність подач. Також - над індивидуальною та колективною технікою, тактичними моментами.

- А психологічно після поразки від Туреччини відновилися?

- Зізнаюся, морально вона й справді дещо "підкосила". Проте ми ж усі - професіонали, тож зобов'язані гідно переживати й такі моменти. Зрештою, волейбол не складається із самих лише перемог. І шлях до них, певною мірою, лежить якраз через подібні поразки. Звісно, якщо вміти робити з них корисні висновки на майбутнє.

- Ви вже бачите той кістяк виконавців, на який можете спиратися у найважкіші моменти в поєдинках?

- Так, бачу. Але озвучувати його, із зрозумілих причин, не буду. 

- Що можете сказати про рівень ваших суперників у груповому турнірі Євроліги?

- Всі вони приблизно одного рівня. Але однозначно - не такого, як Франція чи Німеччина. Ми зібрали по ним достатньо інформації, як слід вивчили і, сподіваюся, добре готові до всіх трьох поєдинків.

- Проти кого, на ваш погляд, доведеться найскладніше?

- Я ж кажу: Ізраїль, Данія та Угорщина - приблизно одного рівня. Тож для нас кожна гра буде найважливішою! А ще ми дуже хочемо порадувати наших уболівальників красивими перемогами. Адже грати в рідних стінах за їхньої підтримки - то наш додатковий козир...

Прес-служба ФВУ 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: