Україна - Азербайджан. Аналіз матчу

22 березня 14:27
Переглядів: 394
Україна футзал

Ось і закінчилася дебютна єврокампанія для збірної Олександра Косенка. І закінчилася вона просто блискуче! В останньому матчі групи 4 українці зійшлися в очному поєдинку з головним конкурентом за пряму путівку на Євро-2016 - Азербайджаном, який у підсумку перемогли - 3:2.

Як грала Україна. На звично високому рівні провела матч четвірка харківського "Локомотива", яка з перших хвилин почала диктувати азербайджанцям свої умови, сміливо грала в атакуючий футбол, а незабаром і забила (на п'ятій хвилині вже традиційно відзначився Білоцерківець). Але не відставали і футзалісти другої четвірки, чудово підтримуючи потрібний темп атак, здорово пресингуючи і перекушуючи всі небезпечні передачі господарів майданчика. Також не можна не відзначити впевненість і настрій "синьо-жовтих": і брати Сорокіни, і Фетько, і Білоцерківець пару раз ефектно обігравали суперника не гірше самих технічних бразильців.

Після перерви українці продовжили діяти в тому ж руслі, і тільки до 30-ї хвилини азербайджанці трохи вирівняли ситуацію та зуміли відквитати один гол. Єдине, в чому можна дорікнути "синьо-жовтим" - проскочила якась невпевненість (або сум'яття) в деяких епізодах при обороні під кінець. Але все-таки забитих м'ячів з головою вистачило, щоб втримати перемогу.

Як грав Азербайджан. Команда Тіно Переса почала непогано, запропонувавши опоненту відкриту атакуючу гру. Можна сказати, що господарі майданчика деякий час краще пересувалися по полю, роблячи ставку на хороші відкривання і різкі переходи атаки з флангу на фланг. Однак вирішальні передачі азербайджанців українці перекусували, через що Іваняку не довелося занадто багато вступати в роботу. Але з часом Азербайджан підсів, і гра, як кажуть, не пішла. У підсумку Україна в першому таймі завдала набагато більше небезпечних ударів по воротах Буранелло, ніж Азербайджан - по воротах Іваняка.

По перерві команда Тіно Переса ще покладала надії на раніше затверджений план на гру, але він не приносив дивідендів. Довелося йти на зміни і виходити в п'ять польових. Однак при грі із зайвим азербайджанці не показали чогось оригінального, а тільки дозволили забити Іваняку і задовольнялися дальнім ударом Едуардо і зрізкою від Журби. Але обіграти Україну за рахунок такої гри у цей вечір не представлялося можливим.

Як забивала голи Україна

Гол №1. Пішов дальній удар, але м'яч не долетів до воріт і заметушився у штрафному. У даній ситуації в найкращому становищі опинився Білоцерківець, який потужним пострілом з близької відстані увігнав м'яч під поперечину.

Гол №2. Українці добре розігнали атаку, підсумком якої став пас набігаючому по правому краю Олександру Сорокіну і точний удар у дальній кут.

Гол №3. М'яч дістався Іваняку, який у падінні відправив круглого у порожні ворота.

Як забивав Азербайджан

Гол №1. Після розіграшу в п'ять польових Едуардо вийшов на ударну позицію, з меж штрафного розстрілявши ворота Іваняка.

Гол №2. Рафаел стрільнув здалеку, і м'яч рикошетом від Журби залетів у ворота.

Кращий гравець у складі України. Дуже багато різних успіхів добилися сьогодні польові гравці, але Оскар віддамо все-таки воротарю. Євген Іваняк зіграв без найменших помарок, виручив в потрібні моменти, вистояв після жорсткого стику і удару по спині, а в результаті - забив переможний гол.

Чи закономірний результат? Азербайджан міг зіграти краще, але поки господарі поля розбиралися, як це виконати, Україна забила два голи і фактично зробила гру. Та й сам футзал у виконанні українців був набагато якісніше азербайджанського.