Україна чекає появи нового Шевченка

29 січня 08:40
Переглядів: 1089
озарків

Коли Україна отримає нового Олега Блохіна чи Андрія Шевченка, нову футбольну зірку світового калібру? У 2013 році «Вести» запустили проект «Даєш, молодь!». Суть його проста: за підсумками року визначити золотий талант України у віковій категоріях U-21 і U-19.

Як рахували

Протягом року спільно з футбольним агентством DSM кожен місяць проводилися опитування тренерів, директорів спортивних шкіл, футбольних експертів, складалися рейтинги, підсумовувалися показники, і в результаті до кінця року вималювалися дві групи учасників фінальної частини голосування (див. інфографіку). Протягом року учасники фінальної пульки отримували бонуси. Найбільше представництво - у «Карпат» (п'ять гравців), по чотири представляють «Динамо» і «Шахтар», по три - «Іллічівець», «Севастополь» і «Таврію» (клуб і вік гравців вказаний на 31 грудня 2013 року ).

Хто фаворити

У старшій категорії до п'ятірки фаворитів входять Ордець (відіграв за основний склад «Іллічівця» в 2013-му 30 матчів по 90 хвилин і забив 2 голи), Коваль (єдиний з цього покоління, хто вже грав в національній команді), вихором увірвався в елітний дивізіон Болбат, а також Караваєв і Буяльський. У молодшій категорії найбільшу кількість часу на топ-рівні відіграв Ярчук, але фахівці частіше відзначали 18-річного Соболя, який в 2013-му провів 12 поєдинків під початком Луческу в «Шахтарі»... 

«Для деяких і потрапляння в список - аванс»

«Сьогодні рано говорити, чи є в цієї компанії новий Шевченко, - запевняє екс-тренер юнацьких збірних України Анатолій Бузник. - Шевченко - зірка  а ми говоримо поки лише про сильних молодих гравців. Для деяких і потрапляння в цей список - аванс. Чи зможуть вони себе проявити, залежатиме від їх бажання вдосконалюватися і можливості це робити. Різна середовище проживання формує різні пріоритети цінностей. Один приклад: 10 років тому на одному турнірі в Бельгії грали ровесники - Кріштіану Роналду, Руні, Алієв і Мілевський. Хто і як розпорядився своїм потенціалом, ми прекрасно знаємо».


Украина ждет появления нового Шевченко. Фото 1

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: