Україна – Франція – 0:3. Отака вона реальність

28 жовтня 09:54
Переглядів: 555
Збірна Україна жінки

Україна – Франція – 0:3 (0:1).

Кваліфікація Євро-2017. 27 жовтня 2015, 22:00. Львів, стадіон «Арена Львів». Глядачів – дуже (!) мало. Суддя: Естер Штаублі (Швейцарія).

Україна: Самсон, Басанська, Чорна, Філенко, Пекур (Андрущак, 57), Бойченко, Романенко (Кочнєва, 87), Апанащенко (к), Василюк, Козиренко (Овдійчук, 64), Кравець. Тренер – Володимир Рева.

Франція: Жерар, Ренар (к) (Деланнуа, 82), Ассеї, Жорж, Качі, Ле Соммер (Ле Біан, 81), Абілі (Амрауї, 87), Бюссалья, Делі, Баті, Мажрі. Тренер – Філіпп Бержеро.

Голи: Делі (42), Бюссалья (59), Мажрі (69).

Попередження: Козиренко (56).

У сучасному футболі часто з вуст тренера можна почути фразу «Тепер усі навчилися грати у футбол». Похвально! Але коли наші футболісти чи футболістки демонструватимуть той високий рівень гри? Адже, як показав матч українок проти францужинок, нашим дівчатам ще слід повчитись аби вийти на більш високий рівень. Слугуватиме цьому й перерва аж до наступного року.

Але спершу гості з Франції показали українцям, що таке національна команда, і якими необхідно бути зібраними під час виконання національного гімну. Коли лунала Марсельєза (La Marseillaise) французи зібрались у міцний кулак (основа та запасні) і дали …фори львів’янам, які давно увірували у фартовість місцевих стадіонів. Сьогодні, ми лиш з допомогою гучномовця …переспівали гостей, але у грі такої ...підтримки українки були позбавлені. Наша команда вийшла на поєдинок у жовтій формі, француженки у своїй - ґранатовій.

Повернення до складу українок «ветерана» Людмили Пекур пішло команді на плюс. Шостий номер в опорній зоні перервала не одну атаку суперниць. Однак часу на атаки у неї фактично не було. Роль капітана перейшла до найактивнішої нашої футболістки Дарії Апанащенко.

Національна жіноча команда Франції, відчувши прилив духовності, з першим свиском судді побіла на ворота Катерини Самсон, яка замінила Ірину Зварич. Гості з Франції контролювали хід подій на полі. Однак до гольових ситуацій не доходило.

Перший тривожний дзвінок пролунав на 14-й хвилині, коли Ле Соммер впритул пробивала у наші ворота. На щастя, Самсон парирувала м’яча. Активна Таня Козиренко, заміть того щоб загострювати гру, перебувала у постійній боротьбі та пошуку м’яча. Така «гра» її вичерпала і забрала рештки сил на хороший і влучний удар. У свою чергу хороший момент для взяття воріт втратила Вів’єн Ассеуї. Гольові моменти множились один за одним. Наприклад, м’яч після удару Марі-Лор Делі відбила Самсон, якій ще «допомогла» поперечина. На 38-й хвилині француженки подали два кутових удари, але обійлося. І ось на 42-й хвилині невгамовна Делі, на швидкості, залишила за собою Ірину Василюк і Дарію Кравець, забила, давно очікуваний, гол. Позиційна помилка українок коштувала неприємності.

Після перерви обидва наставники залишили гравців на своїх місцях, але ймовірно внесли корективи у їхню гру. І тепер уже француженки цілковито домінували по всьому полі. А ще суддя з Швейцарії не завжди фіксувала порушення на користь українок. Ну, а про, так звану, «Чесну гру» давно пора забути. Навіть на жіночому рівні. Сильніший слабкішого навіть не пошкодував особливо тоді, коли цього вимагала ситуація.

Гості, ніби підзарядили акумулятори, з новими силами атакували. Пресинг, не пресинг, але українки не мали вільної хвилі аби перевести дух. Бержеро, досвідчений екс-воротар, чудово бачив провали українок по всьому полі. Тож усі сили скерував на штурм воріт Самсон і Катерина на 59-й хвилині пропустила важкий м’яч від Еліз Бюссалья, яка зловила на ногу м’яча після передачі Ауреолії Качі та виконала рідкісний за красотою удар з-за меж карного майданчика. Самсон ловила …повітря.

Через десять хвилин ще красивіший м’яч влетів у ворота українок після удару Амель Мажрі. Шкіряний снаряд поцілив у поперечину. Пострибавши по траві, все ж вкотився у сітку. 3:0 на користь Франції.

Команда, якою почав керувати Володимир Рева, ще матиме нагоду поправити результативність у наступних матчах. Але дівчата повинні грати більш вільно і зібраніше.

Зазнала пошкодження ноги капітан гостей Ренар і її місце та пов’зку перебралана себе Деланнуа. Команді Франції виявилось трьох голів за мало і вони продовжували атакувати. На 89-й хвилині після удару Делі українок знову виручила поперечина.

Отака вона реальність і прощання з 2015 роком. Тож сподіваємось на кращі результати, але у наступних іграх.