Україна - Латвія. Далі по-товариськи

31 березня 10:50
Переглядів: 350
Люксембург - Україна - 0:3

Матч в Іспанії показав, що українські професіонали такі ж майстри, як іспанські. Хіба, що дещо поступались в організації гри і завершенні гольових моментів. Це у підсумку відобразилось і на загальному результаті. Але, було …незле.

Тож нічого дивуватись, словам наставника української національної команди Михайла Фоменка, сказані журналістам напередодні гри з Латвією: «Ми ставимо завдання перемагати у кожному матчі і готові грати на перемогу. Тим більше, що суперник непростий, показав хороший результат в останній грі з чехами. У Латвії досить кваліфіковані футболісти. Багато з них вже пограли в європейських клубах, а деякі продовжують виступати за кордоном».

Зокрема, у Львові повинен вийти на гру «українці» Віталійс Яґодінскас з «Говерли» та Александрас Фертовс, який бігав за ПФК «Севастополь».

І дійсно, прибалтійці з аутсайдера перевтілився в грізного суперника. Це довів останній матч латвійців з чехами. Команда добре оборонялась і вдало атакувала. Ведучи по ходу гри 1:0 (гол Вишняковс), упустили перемогу на останній 90-й хвилині. І все ж зупинили переможну ходу Чехії в групі «А».

Тренер Латвії Мар’ян Пахар з гордістю відізвався про нашу країну: «Я народився в Черкаській області. Маю тут багато родичів і мені приємно повернутися сюди в ролі тренера. Україна дуже гостинна країна».

Варто нагадати, що Латвія, демонструючи свою незалежність і на відміну Україні, у футбольній родині ФІФА перебуває з 1922 року. Натомість наші прадіди більше перебували під впливом імперської Росії, не надто переймались державницькими справами навіть у спорті вели боротьбу за владу і особистий добробут.

Не позбулись ми багатьох рис із минулого до нині. Бо, як виявилось українцям Фоменка необхідно більше уваги і навіть часу на приготування до відповідальної гри. Чого собі не дозволили іспанці, які не переносили турів і не нарікали на упорядників календаря. А вийшли на поле і грали для свого вболівальника. Можливо нам створити зіркову команду, яка буде проводити виставкові міжнародні матчі, а на внутрішні змагання махнути …рукою?

Принагідно українці з латвійцями уже грали двічі, але лиш у товариських матчах і досягли двох перемог з рахунком – 1:0

Мабуть, не варто очікувати граду голів й нині. Адже гравці обох команд перемучені виснажливими «виїздами». В додатку українці понесли втрати. Травмувався Зозуля, під операційний ніж ліг Бурда, а Ротань відправився в «Дніпро» аби готуватися до …кубкового матчу з «Чорноморцем».

І все ж добре, що цей поєдинок відбудеться у Львові. На думку вихованця луцького футболу і провідного гравця «синьо-жовтої» команди Вячеслава Шевчука: «Найкращий варіант - це «Арена Львів». Все ж на нашим містом закріпилась думка, що Львів для футболістів України щасливе місто.

Тож не забуваймо, що нині у Львові національна команда провидить 11-й поєдинок, який варто подивитись. 32-літній суддя з Австрії Харальд Лехнер о 21:00 дасть сигнал про початок нового футбольного протистояння. До речі, австрієць уже причетний до українського рекорду. Адже це він фіксував перемогу наших футболістів над Сан-Мариною у Львові. На футбол львівяни ходять охоче і емоційно. Можливо тому сивочоле місто Лева продовжує вважатись фартовим для українців?

У свою чергу українські вболівальники не повинні давати інспекторам з УЄФА приводів до застосування штрафних санкцій, чого не вдалося уникнути у попередніх іграх проти Македонії і Люксембургу.

Тож, вболіваймо за хороший футбол, але без ексцесів і на ділі доводьмо, що Україна – єдина країна!

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: