Україна - Литва 0:0. Холодно і без…голів

18 листопада 23:22
Переглядів: 321
україна

18.11.2014, 21:00. Київ. НСК «Олімпійський». Арбітр: Аліяр Аґаєв (Азербайджан).

Україна: Бойко, Ордец, Вернидуб (Ковальчук, 46), Гусев, Олійник (Ярмоленко, 46), Ротань (Тимощук, 77), Хомченовський (Коноплянка, 46), Морозюк (Федецький, 67), Безус (Сидорчук, 77), Будківський, Пилявський. Запасні: П’ятов, Шевченко, Хачеріді, Зозуля, Шевчук, Ракицький. Головний тренер: Михайло Фоменко

Литва: Черняускас, Фрейдгемас, Кіянскас, Славіцкас, Казлаускіс (Андрюшкявічус, 82), Жулпа, Вайткунас, Матулявічус (Станкявічус, 66), Новіковас (Калонас, 75), Хведукас, Кукліс (Черних, 58). Запасні: Зубас, Еліошюс, Бенюшис, Сіргедас, Боровський. Головний тренер: Ігор Панкратьєв.

Попередження: Коноплянка (72), Тимощук (83) - Вайткунас (89).

Перед грою тренер Михайло Фоменко сказав, якщо б нам вперше довелося грати в таку погоду і пору року, тоді б думали над цим питанням. Але тепер футболісти давно звиклись з подібними погодними умовами. А умови в Києві були явно не футбольні. Температура повітря опустилась до позначки мінус (!) 2°С. В додатку ріка Дніпро додавала великої кількості вологи. Багатьом зуб на зуб не попадав. Добре, що на стадіоні довкола працювали заклади харчування, в яких можна було зігрітися.

Фоменко не зрадив своїй стихії і знову вдався до експериментів. Випустив у стартовому складі «молодь». Тож в національній команді ще дебютували Денис Бойко, Іван Віталій Вернидуб і Андрій Пилявський.

Українська команда впевнено взяла м’яча під свій контроль, а от зав’язати якусь продуману комбінацію не вдавалося. Ні не те, що суперник такий сильний. Просто на холоді не йшла гра, а двигун української машини довго не міг прогрітися до відповідної температури. Щойно на 26-й хв. глядачі отримали нагоду …порадіти. Денис Олійник опинився у правильному місці. Головою намагався відправити м’яча у ворота. Проте Черняускас у стилі a-la Pyatov зловив м’яча. У цій атаці дуже продуктивно зіграли Ротань і особливо Будківський. Шкода, що Олійнику удар не вдався. І це був єдиний гольовий момент українців за понад 90 ігрових хвилин. На більше наші футболісти так і не спромоглися.

Після перерви Фоменко вніс поправки у склад. На поле вийшли Ярмоленко, Ковальчук і Коноплянка, котрі замінили відповідно Олійника, Вернидуба і Хомченовського.

Але замість очікуваної швидкості українців, активнішими виявились гості з Литви. Новіковас, отримавши м’яча у нашому карному майданчику, пробив у дальній кут. На щастя, Бойко показав високий воротарський клас і витягнув цей підступний м’яч. Як і в епізоді на 75-й хвилині, коли Маріус Станкявічус з близької відстані старався обіграти Бойка. Однак український воротар вистояв і цього разу. Тож впевнено зловив м’яча.

У виконанні українців запам’ятався рейд Романа Безуса, а ще більше передача п’ятою Руслана Ротаня. Так, українці в окремих епізодах показували хорошу техніку і вміння поводитись з м’ячем. Проте, як на лікарство, бракувало ударів у рамку воріт.

Безперечно слід радіти черговому матчу Анатолія Тимощука у синьо-жовтій формі. Тепер на рахунку ветерана 137 ігор за національну команду України. Досягнення, мабуть, якщо і буде побите, то тільки самим вихованцем волинського футболу.

А національна команда України у товариському матчі з литовцями попрощалась зі своїми прихильниками до наступного року і дуже хочеться, що 2015-й рік буде для нас щасливішим, та головне - без війни.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: