Україна - Литва 0:0. Післяматчева прес-конференція Михайла Фоменка

19 листопада 00:22
Переглядів: 384
фоменко

Головний тренер національної збірної команди України Михайло Фоменко поспілкувався із представниками ЗМІ після товариського матчу зі збірною Литви (0:0).

- Наскільки ви задоволені діями гравців, які сьогодні взяли участь у товариському матчі зі збірною Литви?

- Тренерська робота така, що неможливо бути повністю задоволеним або незадоволеним діями команди. Думаю, усі ми отримали достатньо інформації по сьогоднішній грі. Була надана можливість проявити себе у поєдинку багатьом людям. Єдине, чим я можу бути незадоволений: якщо б можна було поміняти місцями матчі зі збірними Люксембургу та Литви, команда була б більш вмотивованою. Після Люксембургу не всі «я» гравців були з ними.

- Прокоментуйте, будь ласка, гру Будківського у спарингу з Литвою. Чи розраховуєте ви на цього нападника у майбутніх матчах збірної України?

- Під час прес-конференції ми не розбираємо гру. Йому ще потрібно повністю зрозуміти наші принципи побудови гри, а у контексті самовіддачі у мене претензій до нього немає.

- На передматчевій прес-конференції ви говорили, що дасте шанс зіграти тим, у кого було мало грального часу у складі збірної України. Але у стартовому складі команди з’явився Ротань, у якого травма і, здається, повинна була бути операція? Чому він вийшов на поле у товариському матчі із литовцями?

- Його не оперуватимуть, поки не закінчиться перше коло чемпіонату України. Якщо він приїхав до розташування національної команди, йому потрібно дати можливість отримати гральну практику. Ми поговорили з ним, і він виявив бажання зіграти у цьому матчі.

- Це була остання гра збірної України у 2014 році. Як ви оціните виступи національної команди, у цілому?

- Багато журналістів та вболівальників висловлювали думку, що збірні України у відборах ЧС-2014 і Євро-2016 - дві різні команди. Дійсно, це дві різні команди. У кваліфікації на першість світу усі футболісти були живі і здорові, не було ніяких кадрових проблем. Ми грали майже одним і тим же складом, у всіх збірників була хороша спортивна форма. А зараз як не один матч - одні проблеми, як не другий - інші проблеми. Стабільність складу є запорукою стабільної і якісної гри. Якщо її немає - важливий тільки результат, чого ми і прагнули досягати.

- Чи задоволені ви прогресом молоді за останні місяці в українському футболі? Чи є з кого вибирати до національної команди у найближчому майбутньому?

- Ми виконуємо великий обсяг роботи, але не безпосередньо із футболістами. Це більше стосується збору інформації щодо гравців. Взимку будуть збори національної команди, будемо переглядати нових футболістів.

- Чи згодні ви з тим, що лідери збірної України Андрій Ярмоленко та Євген Коноплянка не продемонстрували сьогодні усіх своїх найкращих якостей на полі?

- У футболі все починається з мотивації. Офіційні матчі вже зіграні, це був лише контрольний поєдинок. Крім того, проти серйозних суперників футболісти виходять із більш потужною мотивацією. Але охочих до нас їхати збірних особливо немає. Навіть з Південної Америки суперники до нас не захотіли їхати. Є проблеми з підбором команд для контрольних матчів.

- Попереду на збірну України чекає важливий кваліфікаційний матч із командою Іспанії. Як ви плануєте здобувати позитивний результат у майбутній грі, яка відбудеться навесні 2015 року?

- Треба щоб гравці могли реалізувати ті вимоги, які будуть пред'явлені перед ними. Поживемо-побачимо, як наша команда буде виглядати з плином часу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: