Україна – Литва. Усе для престижу

18 листопада 11:42
Переглядів: 346
Україна - Македонія

Україна – Литва Товариський матч.

18 листопада. 21:00. Київ. НСК «Олімпійський» Арбітр: Аліяр Агаєв (Азербайджан).

Футболісти національної команди України завершують спортивний сезон. Нинішнім суперником обранців Михайла Фоменка будуть гравці з сусідньої і дружньої нам Литви.

Команда Литви, заснована у 1922 році, а з 1923 року – член ФІФА, для України дуже непростий суперник. Свідченням цьому дві поразки. 18.5.1993 року національні команди України і Литви вперше перетнулись на міжнародній дорозі і українці перемогли - 2:1. 7 вересня 1994-го (відбір до Євро-96) литовці стали першими на офіційному рівні для українців. Команда керована Олегом Базилевичем на Республіканському стадіоні в Києві зазнала поразки – 0:2. За цією «ганьбою» споглядало майже 20 тисяч вболівальників. Після цих матчів обидві команди провели ще 5 поєдинків на різних рівнях. За українцями були крупні перемоги – 5:2 і 4:0, але й трапилась поразка - 0:2. З цих показників можна зазначити, що і сьогодні на київському стадіоні буде бій.

Після посередніх, але переможних, матчів над Македонією, Білорусією і Люксембургом українці проведуть підсумкову лінію під цим неспокійним для нашої держави роком.

Щоправда за українців не зможуть зіграти через травми такі майстри, як Олександр Кучер, Руслан Ротань, Євген Макаренко, Денис Гармаш, Тарас Степаненко і Артем Кравець. Разом із цим отримають шанс показати себе воротарі Денис Бойко та Микита Шевченко і польові футболісти Андрій Пилявський, Дмитро Хомченовський, Пилип Будківський, Іван Ордець, Віталій Вернидуб, Роман Безус та усі ті, хто «кував» перемогу в Люксембурзі.

Литовці, як і українці прилетіли в Київ після виїзних матчів. Щоправда наш суперник зазнав нищівної поразки – 0:4, а наші співвітчизники досягли перемоги – 3:0. Тож настрої протилежні, але у теперішньому футболі не час розпачати над невдачами, чи тим паче спочивати на лаврах. Необхідно виходити на поле і змагатися за перемогу своєї команди і країни.

Тренер литовців Ігор Панкратьєв (1964 року народження, півзахисник, який виступав за «Динамо» (Київ) в 1992/93 рр.) чудово розуміє, що таке столиця України і як непросто виступати суперникам на головному стадіоні України. У складі литовців є футболісти, які виступають у чемпіонатах Румунії, Польщі, Ізраїлю, Голландії, Латвії, Білорусії, Казахстану, Німеччини, Англії та Литви. В українців тільки двоє легіонерів - Денис Олійник грає в Голландії, а Анатолій Тимощук …просиджує штани на лаві запасних у «Зеніті».

І на завершення, сьогодні для загального спокою українців від Донбасу до Галичини нам потрібна перемога, яка повинна ще більше згуртувати мешканців України над тим, що Україна – єдина і неподільна країна.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: