Україна обіграла Латвію на Турнірі розвитку УЄФА

24 квітня 16:05
Переглядів: 97
ффу

У четвер, 23 квітня, молодіжна жіноча збірна команда України WU-18 провела другий матч на Турнірі розвитку УЄФА у Литві. Команда Наталії Зінченко обіграла однолітків з Латвії з рахунком 2:1.

Зважаючи на те, що збірна України мала усього 18 годин для відновлення після учорашньої гри із командою Литви, Наталія Зінченко провела ротацію складу. До списку з одинадцяти гравців основи потрапили Бура, Головач, Гриценюк, Барановська та Борщ. У резерві залишилися Клепацька, Матвіїшин, Назаренко, Кислова, а також Полюхович, яка зазнала пошкодження у протистоянні із господарками змагань.

Якщо у перші хвилини зустрічі команди знайомилися одна з одною та не поспішали форсувати події, то за плином часу українки перевели гру на половину поля латвійок. Гравці у червоних кольорах протиставили контролю м’яча підопічними Зінченко насичений захист. Тому переважну частину атак наші дівчата організовували за допомогою флангів, де на реактивних швидкостях працювали Перевізник та Рубан.

У цілому, перший тайм майже дзеркально нагадував гру із Литвою. Виключенням стала надійна гра українських захисників, у результаті чого латвійки жодного разу серйозно не потурбували Марію Борщ. Крім того, нашим футболісткам вдалося забити гол у середині першої половини поєдинку, який вийшов дещо курйозним. На 20-й хвилині Петрик виконала навісну передачу з правого флангу, а голкіпер припустився позиційної помилки - м’яч влетів у дальній кут воріт збірної Латвії.

Найцікавіші події розгорнулися одразу після відновлення гри. Протягом 15 хвилин українська збірна встигла спочатку створити собі проблеми, а потім ціною величезних зусиль їх подолати. На 49-й хвилині гри Борщ невпевнено зіграла на виході, перериваючи подачу Балічевої і вибивши м’яч на кутовий. Саме цей стандарт став фатальним: ніхто із захисників не зумів нав’язати боротьбу Круміній на «другому поверсі», у результаті чого Латвія відновила статус-кво у матчі.

Українки додали у швидкостях, намагаючись одразу повернути втрачену перевагу. На 51-й хвилині Барановська пробила з-за меж штрафного, а м’яч розминувся із дальньою «дев’яткою». У наступній атаці Тетяна завдала удару вже у нижній кут. Маздревіча відбила «сферу» перед собою, а Рубан на добиванні пробила «по горобцях». І все ж «синьо-жовті» закономірно довели справу до голу. На 56-й хвилині Рубан у стінку обігралася з Кравчук і не залишила жодних шансів воротарю латвійської команди. Таким чином, рішення коуча перекваліфікувати Кравчук із захисника в атакувальні півзахисники принесло результат.

Кінцівка поєдинку виявилася нервовою для керманича збірної України, оскільки дівчата фізично підсіли, а перевага у рахунку залишалася слизькою. Але все-таки нашій команді вдалося втримати переможний рахунок і вдруге тріумфувати на турнірі.

Матч між збірними Литви та Фарерських островів пройде сьогодні ввечері. У свою чергу, на українських футболісток чекає заслужений вихідний напередодні вирішальної гри з Фарерами, що відбудеться у суботу о 12:00 за місцевим часом.

«Не можу ні в чому дорікнути команді, оскільки дівчаткам не вистачало свіжості. Було видно, що не встигли відновитися. Була величезна самовіддача, але не вистачало емоцій у порівнянні з вчорашньою грою. Перші 15-20 хвилин у нас виходило грати через фланги і створювати моменти. Знову є проблеми з реалізацією, але головне, що перемогли. Тепер є дві доби на відновлення, щоб підготуватися до вирішальної зустрічі зі збірною Фарерських островів», - надала експрес-аналіз поєдинку старший тренер збірної України WU-18 Наталія Зінченко.

Україна U-18 – Латвія U-18 – 2:1

Голи: Петрик (20), Рубан (56) – Круміна (49)

Попередження: Барановська (48)

Україна: Борщ – Левицька, Бура (Клепацька, 71), Рубан (к), Головач, Гриценюк (Матвіїшин, 46), Петрик, Перевізник, Команда, Барановська (Назаренко, 71), Кравчук

Латвія: Маздревіча – Круміна, Сондоре, Странкале (Тімофеєва, 69), Антіпіна (к), Романова, Балічева, Петрова (Федорова, 21), Самушенко, Тамане (Батна, 81), Руксе (Венгревіча, 62)