Україна - Португалія - 1:2. Звіт матчу

03 лютого 21:47
Переглядів: 231
футзал

Перший чвертьфінал фінального турніру чемпіонату континенту, дебют нового ігрового залу, і відразу поєдинок українців проти португальців.

Як написала одна з іспанських газет: «Гра самої впевненою в собі команди проти самої веселої». Виступ слов'ян у підгрупі залишило, м'яко кажучи, двояке враження, а от піренейці виглядали мушкетерами, які готові все своє і щось із чужого майна поставити на кін.

У самому дебюті гри після кутового м'яч дійшов до Овсянникова, який розташовувався у воротарській. Гравець «Енергії» пробив красиво п'ятою, але воротар дивом зреагував і витягнув снаряд з дальнього кута. Здавалося, нас чекає зовсім інший футзал... Португальці у відповідь серйозно засмутили. Після відбору у центральному колі м'яч опинився у Кардинала, і він пробив з-під захисника низом в самий кут - 0:1.

Дуже хотілося сподіватися, що результативна помилка в обороні змусить нашу команду активно й агресивно зіграти в нападі. Українці дійсно провели кілька яскравих атак і підправили показник «кількість ударів». За рахунок частих замін вдавалося тримати і диктувати темп, а найактивнішим був Рогачов. Конкуренти перетнули екватор першого тайму, складалося враження, що португальці побоюються нашу збірну, але рахунок оптимізму не додавав. Настрій різко поліпшився за вісім хвилин до перерви. Шотурма здорово поборовся за м'яч, а Валенко підсумував зусилля партнера хльостким ударом у дальній кут з лівого флангу - 1:1. У цей момент чомусь згадалася мудрість про богів і горщики, адже десь навіть боязкі піренейці зовсім не нагадували команду, яка приїхала в Антверпен переписувати історію.

Україна з двома комплектами срібних нагород в активі слід було б натиснути сильніше, може, навіть десь ризикнути. Наставник суперника Жорж Брас навіть взяв тайм-аут, щоб не тільки «накачати» підопічних, а просто перевести подих.

Після паузи португальці додали, і перед перервою вже у Литвиненка був привід посваритися із захисниками за недоробки. За стартову хвилину другого тайму несподівано стали дуже суворими судді виписали нашій команді два фоли по дріб'язковим приводів. У першій половині подібних епізодів був вагон і немаленький візок навздогін. На жаль, Португалії знову вдалося забити першими . Поки всі спостерігали чи не піде кров з носа Шотурми, опонент швидко ввів м'яч з ауту, і Кардинал застав воротаря зненацька дальнім ударом. Між голами була дистанція рівно в 20 хвилин. Вибуху в грі слов'ян не відбулося і після цього. Все та ж стратегія «закритого кокона», мінімум загострень і ризику, очікування помилки суперника. Наші хлопці здатні на більше, а "ворог" не був настільки зубастим, щоб його боятися ось так сильно.

З кожною  хвилиною тривога за кінцевий результат ставала все більшою. Коли Рогачову у підкаті двома ногами вперед ледь не відірвали ногу, а суддя з метра цього не ПОБАЧИВ, стало не по собі. З таким суддівством відігратися було зовсім проблематично. Залишалася надія лише на характер. Приблизно за сім хвилин до кінця основного часу у деяких наших гравців з'явилося бажання все вирішити за рахунок індивідуальної майстерності. Запам'ятався прохід Овсянникова, тільки воротар в останній момент вибив м'яч. Далі у грі українців стало більше довгих передач, але все без толку. Фернандес за три з хвостиком хвилини до фінального свистка міг ставити крапку, але голкіпера підстрахував Шотурма. Тільки після цього випаду Євген Ривкін взяв тайм-аут і випустив Овсянникова п'ятим польовим. Тут же в пасиві нашої команди виявилося і п'ять фолів... Наші земляки довго пасували, шукали пролом, а час на цьому закінчився. На жаль ...

УКРАЇНА - Португалія - 1:2 (1:1)

УКРАЇНА : Дмитро Литвиненко - Дмитро Бондар , Максим Павленко , Євген Рогачов , Денис Овсянников - Віталій Кисельов , Дмитро Клочко , Дмитро Сорокін , Євген Валенко , Микола Білоцерківець , Петро Шотурма

Португалія : Жоао Бенедіту - Кардинал , Гонсалу Алвеш , Арналду , Рікардіньо - Бруно Коельо , Жоао Матош , Лейтан , Педро Карі , Рікардо Фернандеш

Голи: Євген Валенко , 13 - Кардинал , 3 , 23

Попередження: Дмитро Сорокін , 24 . Дмитро Клочко , 38 . - Арналду , 31 .

Арбітри: Болаж Фаркаш ( Угорщина ) , Паскаль Лемаль ( Бельгія )

Удари (в ствір ) : 19 ( 10 ) - 18 ( 10 )