Україна витратила 80 мільйонів гривень на Євробаскет-2015 намарно

13 червня 23:50
Переглядів: 1707
євробаскет

Баскетбольний турнір в нашій країні або не відбудеться зовсім, або тільки через кілька років

Рада ФІБА-Європа прийняла рішення перенести Чемпіонат Європи з баскетболу 2015 року серед чоловічих збірних з України в іншу країну. Наразі не відомо, де саме він буде проходити. Про бажання прийняти це турнір заявили близько двох десятків держав, у тому числі Іспанія, Франція, Туреччина, Росія, Латвія, Болгарія та ін Нові заявки на проведення баскетбольного форуму ФІБА-Європа приймає до 31 липня.

Підготовка до європейського баскетбольного першості обійшлася бюджету України майже в 80 млн. грн. Коли в грудні 2011 року наша країна отримала право прийняти Євробаскет-2015, однією з умов стало перерахування ФІБА-Європа спонсорського внеску у розмірі 8 млн євро. Половину суми внесла компанія Сполучені Баскетбол Інвестиції Ігоря Коломойського, половину - держбюджет. Причому, не обійшлося без скандалу - щоб заплатити ФІБА-Європа, уряд Миколи Азарова залізло "в кишеню" паралімпійських збірних України, скоротивши на 11 млн. грн. їх фінансування в 2012 році.

У бюджеті минулого року на Евробакет-2015 було закладено 200 млн грн, з яких освоєно 16 млн грн. Ці гроші пішли на розробку проектів будівництва тренувальних комплексів для спортсменів, а також реконструкцію Палацу спорту "Метеор" у Дніпропетровську. Цього року влада збиралися витратити на підготовку до європейського баскетбольного першості більше 400 млн грн. Але потім Верховна Рада "викреслила" цю статтю витрат з держбюджету, направивши "баскетбольні гроші" Міноборони і МВС на підвищення обороноздатності країни.

Приватні інвестори витратили на підготовку до Євробаскету-2015 майже 400 млн. грн. Зокрема, компанія Об'єднаних Баскетбол Інвестиції, яка взялася будувати чотири спортивні арени в Києві, Одесі, Львові та Дніпропетровську, інвестувала в ці об'єкти більш 260 млн. грн. власних коштів. Київську арену, яка має стати частиною проекту "Домосфера", почала зводити компанія DeVision, яка належить російському бізнесмену Дмитру Буряку. У Донецьку до Євробаскет-2015 планувалося побудувати багатофункціональний комплекс "Кальміус Арена", який повинен стати домашнім стадіоном для хокейного клубу "Донбас", власником якого є нардеп Борис Колесніков. Сьогодні будівництво цих об'єктів заморожено.

Роботи на будівельному майданчику в Харкові, де збіглий олігарх Сергій Курченко обіцяв звести "Харків Арену", зупинилися ще в грудні минулого року. Причому, на сьогоднішній день будівельникам не виплатили майже 6 млн. грн. боргу, а проектувальникам заборгували 1,6 млн. грн. Хто буде віддавати ці борги - незрозуміло.

Втім, у Федерації баскетболу України запевняють, що наша країна прийме Чемпіонат Європи з баскетболу в 2017 році. А значить, гроші, витрачені на підготовку до Євробаскет-2015, не пропадуть. "Протягом наступних двох тижнів президент ФІБА-Європа Тургай Демірель і генеральний секретар Каміл Новак приїдуть в Україну для підписання договору про проведення Євробаскет-2017", - повідомляє офіційний сайт Федерації баскетболу України. Однак досить-таки сумнівно, що країну-господарку турніру 2017 баскетбольні функціонери будуть вибирати не на конкурсі. Якщо інші держави подадуть заявки, то нашій країні доведеться доводити свою здатність гідно провести європейську баскетбольне першість.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: