Українки провалили естафету

09 січня 20:28
Переглядів: 543
Підгрушна

Другий тиждень поспіль німецький етап Кубка світу відкриває жіноча естафета, і другий тиждень поспіль вона фактично проходить за одним сценарієм. Але якщо в Оберхофі роль беззаперечних лідерів виконала збірна України, то в Рупольдінгу цю приємну місію взяла на себе команда Норвегії.

Перша половина гонки більше була схожа на мас-старт: спортсменки намагалися особливо не ризикувати, і на дистанції великих відривів не було. Сприяло цьому те, що в Рупольдінгу як правило спортсмени допускають мало промахів, і в цих умовах ціна кожної помилки була вкрай велика.

Перший етап Віта Семеренко пройшла відмінно, обмежившись одним запасним патроном і естафету передала першою з реальних претендентів на високі місця, програвши трохи лише Кайса Макаряйнен і її не хапаючій зірок з неба збірної Фінляндії.

Другий етап у виконанні Юлії Джим також вийшов цілком пристойний: наша спортсменка, хоч і передала естафету восьмий, але відставання від лідерів вимірювалося менш, ніж півхвилини. Пам'ятаючи срібну естафету в Хохфільцені - абсолютно не критичний показник.

Але ось те, що сталося на етапі Валі Семеренко, логічному поясненню не піддається. Бездоганно пройшовши лежання і практично не поступаючись швидкої Сінневе Сулемдал на трасі, Валя виявилася зовсім не готова до стійки. І справа навіть не в промахах і не в штрафному колі - скорострільність Валі була абсолютно не на її рівні. Тільки в цьому компоненті вона на стійці втратила більше півхвилини. Як підсумок - майже двохвилинний гандикап від лідерів і дев'яте проміжне місце.

Все, що зуміла зробити на своєму відрізку естафети іменинниця Олена Підгрушна - підтягнути команду на сьому позицію.

На жаль, без подарунка у вигляді подіуму ...

У боротьбі ж за перемогу команда Норвегії, вперше захопивши лідерство в гонці на другому етапі зусиллями повернулася після народження дитини Анн-Крістін Флатланд, надалі не пропускала ініціативу в гонці. Вже Сулемдал створила відчутний відрив від суперниць, до тардіціонно високій швидкості перебував невластиво стабільну стрільбу. Для Тури Бергер не упустити майже півхвилинний перевагу було справою техніки.

Точно так само як справою техніки виявилося срібло російської збірної. Не дивно, враховуючи, що росіянки на вогневих рубежах використовували лише один (!) Запасний патрон. На фініші Ольга Зайцева відсвяткувала це друге місце, немов перемогу.

Ну і самий захоплюючий бій розгорнувся за третю сходинку подіуму. Аж до останнього кола на бронзу претендували чотири збірні, а в підсумку всі почесті дісталися збірній Чехії, яка в рік домашнього чемпіонату світу вирішила ні з одного етапу не виїжджати без нагород. Причому, дивно: на фініші Вероніка Зваріцова обійшла не тільки тихохідну італійку Алексію Рунггальдье, але й улюбленицю місцевих трибун Андреа Хенкель!

Завдяки перемозі в естафеті, норвежки повернули лідерство як в Кубку націй, так і в заліку командних гонок. Наша збірна в заліку естафет тепер йде другою. А в Кубку націй впевнено зберігає четверту позицію.

Завтра в Рупольдінгу пройде чоловіча естафета.

1. Норвегія (0+4) 1:08.13.2

2. Росія (0+1) + 54.7

3. Чехія (0+7) + 1:51.8

....

7. Україна (1+7) + 2:26.4

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: