Українська прем'єр-ліга за сезон втратила 70 мільйонів євро

29 червня 15:00
Переглядів: 106
Гроші

За минулий чемпіонат сумарна вартість футболістів ЧУ впала на 11%.

Українська Прем'єр-ліга стала набагато дешевше — такий невтішний висновок виходить з порівняння сумарної вартості гравців ЧУ на початку липня 2014 року і зараз. Ця цифра, за даними Transfermarkt, стала менше на 70 млн євро (впала з 620 до 550 млн). «Реал», «Барселона» і «Баварія», для порівняння, зараз окремо коштують більше, ніж увесь наш чемпіонат.

Щоправда, навесні процес сповільнився: порівняно з січнем 2015-го ЧУ подешевшав лише на 2 млн євро, але тенденція очевидна. В умовах, коли клуби здебільшого прагнуть просто вижити, коли скорочуються зарплатні відомості, а в деяких командах і зовсім не платять, нарощуючи борги, відтік найсильніших гравців у більш благополучні ліги — справа часу. «Металіст», наприклад, за сезон втратив 77% вартості, «Чорноморець» — 38%.

Хтось поїхав ще рік назад, хтось-взимку, велика міграція в зарубіжні чемпіонати очікується і цього літа. Дійшло до того, що українці з ПЛ вже не вважають негожим погоджуватися на запрошення з Хорватії, Молдови, а Казахстан і Азербайджан зовсім перетворюються для наших в Клондайк.

Але, як відомо, в природі все влаштовано досить гармонійно: якщо десь убуває, десь прибуває. Від'їзд зіркових (або просто кваліфікованих гравців надає шанс проявити себе тим, хто раніше перебував у тіні. Цієї весни в ЧУ заграло багато молодих футболістів, остання переоцінка від Transfermarkt показала, що в Україні з'явилося чотири нових мільйонери не старше 21 року, а 20-річний Лучкевич з «Дніпра» з мало кому відомого резервіста за один сезон з нуля підняв свою вартість до 2,5 млн і зараз ділить 19-22-е місця в рейтингу найдорожчих українців разом з Гусєвим, Ксьонзом і Каніболоцьким.

А взагалі, наших футболістів, чия орієнтовна ціна — мільйон і вище, тепер 64. У більшості з них ціна йде в зростання, хоча, наприклад, страждають від травм Чигринський і Мандзюк, які опустилися до мільйону (нагадаємо, в 2009-му Чигринський обійшовся «Барсі» в 25 млн євро).

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: