Українські спортсмени-паралімпійці лідирують на Кубку світу з лижних гонок та біатлону

20 січня 18:15
Переглядів: 117
Біатлон

У Західному реабілітаційно-спортивному центрі Національного комітету спорту інвалідів України, що в с. Яворів Турківського району Львівщини, завершуються змагання за Кубок світу з зимових видів спорту серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та вадами зору.

В п’ятий змагальний день (19 січня) було розіграно 6 комплектів нагород, які отримали представники 5 країн.

У змаганнях чоловіків в категорії сидячи першим у біатлоні (спринт) став українець Радь Тарас, показавши найкращий результат - 23:40.8, представник Білорусі Лобан Дмітрій виявився другим - 24:40.2. Третя сходинка п’єдесталу - у спортсмена з України Ярового Максима (25:08.8).

Серед жінок в категорії сидячи першою в біатлоні (спринт) фінішувала Графєєва Лідія з Білорусі (24:06.3); Друге та третє місце вибороли спортсменки з Німеччини Вікер Анна (25:30.1) та Ескау Андреа (26:39.8).

Увесь подіум був українським в змаганнях серед чоловіків з порушеннями зору: І місце виборов Лук'яненко Віталій (гайд - Бабар Борис) - 22.29.8, ІІ місце посів Уткін Юрій (гайд - Перехода Руслан) - 22.46.1, ІІІ - Решетинський Ярослав (гайд - Гергарт Артур).

Серед жінок з порушеннями зору першу та третю сходинку п'єдесталу вибороли українки: Прилуцька Ольга (гайд - Бабар Борис) - 19:51.9 та Шишкова Оксана (гайд - Казаков Віталій) - 21:33.6, срібна нагорода у представниці Німеччини Клюг Клари (гайд Хартл Мартін) - 21:33.6.

У категорії чоловіки стоячи золоту нагороду виборов спортсмен із Франції Дав'є Бенджамін, котрий показав найкращий результат - 21:01.1, срібна нагорода у норвежця Ульсета Нільса-Еріка (21:49.4), бронзова нагорода - в українця Рептюха Ігоря (21:53.6).

Серед жінок у категорії стоячи знову ж таки - увесь п’єдестал пошани виявився українським: золота нагорода у Кононової Олександри (18:29.5), срібна - в Іляшенко Людмили (19:10.7), бронзову медаль виборола Буй Ірина (20:27.4).

Загалом у представників національної паралімпійської збірної команди України - 4 золоті, 2 срібні та 5 бронзових нагород, в команди Білорусі - 1 золота та 1 срібна медалі, Франції - 1 золота нагорода, в команди Німеччини - 2 срібні та 1 бронзова медалі, у Норвегії - 1 срібна.

20 січня завершуються змагання  з біатлону на середній дистанції й відбудеться закриття першого етапу Кубку світу 2017 року з зимових видів спорту серед спортсменів з інвалідністю.