Українських спортсменів хочуть зобов'язати платити компенсацію при зміні громадянства

02 лютого 17:34
Переглядів: 154
шимкуте

Держава хоче компенсувати витрати на навчання спортсменів

Міністерство у справах спорту і молоді України ініціює ухвалення законопроекту, що зобов'язує спортсменів платити компенсацію до держбюджету при зміні громадянства.

Про це повідомив глава відомства Ігор Жданов: "Я думаю, що ця ідея знайде підтримку у спортивної громадськості і в нашому парламенті. Потрібно ставити питання про компенсацію державі тих коштів, які були вкладені в спортсмена. Є прецеденти у світі, коли при переході спортсмена з однієї збірної в іншу, деякі національні федерації домовляються між собою про такі виплати. Але це все не враховує той факт, що спортсмен був вихований, навчений, екіпірований і їздив на змагання за гроші кожного громадянина України, які у вигляді податків надходять до держбюджету".

Нагадаємо, останнім часом громадянство Росії прийняли українські спортсмени Ганна Буряк (п'ятиборство), Тетяна Волосожар (фігурне катання), Регіна Шимкуте і Юлія Манагарова (гандбол), Олексій Олійник (змішані єдиноборства), Катерина Лагно (шахи), а також ряд паралімпійців. Олімпійська чемпіонка Інна Осипенко-Радомська та Олег Степко (гімнастика) перейшли в Азербайджан, Руслан Наконечний (п'ятиборство) виїхав до Латвії, а Ірина Хохлова (п'ятиборство) в Аргентину.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: