Український біатлон на Олімпіадах : Ліллехаммер - 1994. Вдалий дебют

04 лютого 21:15
Переглядів: 106
біатлон

Ліллехаммер - 1994 . Вдалий дебют.

Очікування

Норвезька Олімпіада була першою в історії для незалежної України. Розуміючи, що зимові види спорту не були сильною стороною України ще в союзні часи (всього 3 медалі у складі збірної СРСР за всю історію Зимових Олімпіад ), а за такий короткий час незалежності змінити щось було важко, НОК України поставив спортсменам завдання виграти дві медалі. Фактично, всі розуміли, що єдиними надіями молодої держави були фігуристи. На біатлон ще тоді ніхто особливо не розраховував, але вийшло, як часто у нас буває, трохи інакше.

Результати

Програма біатлонної олімпіади двадцять років тому помітно відрізнялася від тієї, що є тепер: розігрувалося всього шість комплектів нагород. Не було гонки переслідування, мас-стартів, змішаної естафети. Все було вкрай чітко і зрозуміло - індивідуальні гонки, спринти та естафети. Перша Олімпійська медаль була здобута дещо випадково і несподівано для всіх. Бронзову нагороду в жіночому спринті на 7,5 км виграла Валентина Цербе - Несіна. Жінка, яка в останній момент потрапила в заявку біатлонної збірної, а потім волею випадку потрапила в спринт, опинилася на п'єдесталі пошани. При цьому від перемоги її відокремило всього 1,2 секунди! Багато хто після тієї гонки говорили, що це був просто фарт, що такого успіху їй більше ніколи не повторити. Можливо, вони виявилися праві, адже окрім Олімпійської бронзи Валентина лише одного разу піднімалася на п'єдестал пошани в особистій гонці, але ж переможців не судять, а вже призерів Олімпіад - тим більше. В історію українського спорту Валентина Цербе - Несіна назавжди увійшла, як перший призер Олімпійських Ігор. Крім бронзової нагороди Валентини Цербе - Несіної, ніхто з українців не зумів потрапити в десятку найсильніших в особистих гонках. На той момент, талановита Олена Зубрилова ще була тільки талановитою, Олена Петрова провалила індивідуальну гонку (була знята через помилку в проходження кіл на дистанції ). У чоловічої збірної двічі кращим став Тарас Дольний, показавши 12-й результат в індивідуальній гонці і 18 -й у спринті. В естафеті жіноча збірна фінішувала на високому п'ятому місці, але при цьому програвши більше семи хвилин переможцю, збірної Росії. Чоловіки фінішували на п'ятнадцятому місці, програвши при цьому лише п'ять з половиною хвилин.

Підсумки

Олімпіада в Ліллехаммері досі залишається найуспішнішою «Білою» Олімпіадою за час нашої незалежності. Крім бронзи Валентини Цербе - Несіної, Україна виграла ще й золоту медаль завдяки Оксані Баюл. Хто ж знав, що це буде єдина золота медаль України на найближчі двадцять років? Що стосується біатлону, то після тієї Олімпіади він почав ставати все більш популярним на території молодої держави. Звичайно, ніхто не вважає результати, показані біатлоністами на тій Олімпіаді, ідеальними, але кращого ніхто не чекав. А медаль і зовсім стала дуже приємною несподіванкою для всіх.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: