Український біатлон на Олімпіадах : Нагано - 1998. Єдине срібло

04 лютого 23:18
Переглядів: 137
біатлон

Нагано - 1998. Єдине срібло.

Очікування

У порівнянні з минулою Олімпіадою практично нічого не змінилося. Головні очікування напередодні стартів у Японії пов'язували з тим же фігурним катанням і, тепер уже, біатлоном. На провідні ролі у світовому біатлоні починала виходити Олена Зубрилова, також сильною була і Олена Петрова, та й Валентину Цербе - Несіну після минулої Олімпіади не забули. У нас була дуже потужна естафетна команда, на яку всі і сподівалися. У чоловічому біатлоні проходила зміна поколінь, вперше на Олімпіаду поїхав чемпіон світу серед юніорів Андрій Дериземля, так що особливо сильних результатів від хлопців ніхто не чекав. Моментами здається, що нічого так і не змінилося за цих п'ятнадцять років.

Результати

Як і на минулій Олімпіаді, в Японії все ще було дуже лаконічно і просто. У біатлоні розігрувалося лише шість комплектів нагород, змагання проходили в індивідуальних гонках, спринтерських та естафетах. Перший день змагань подарував Україні першу медаль! Дуже добре для нас починалася та Олімпіада. У першій біатлонній гонці (жіноча індивідуальна гонка на 15 км) Олена Петрова піднялася на друге місце п'єдесталу, тобто виграла срібну медаль! Пройшовши дистанцію лише з одним промахом на першій стрільбі, Олена програла переможниці 18 секунд, але головним її досягненням треба, напевно, вважати той факт, що вона не програла на останньому колі знамениійї німкені Уші Дізль, яка як метеор пролетіла 3 кілометри дистанції. Все-таки Олені досить пощастило, що вона стартувала після головних конкуренток і знала їх проміжний час, але не треба применшувати і заслуг самої Петрової, по чистому часу вона показала 11 місце серед 64 учасниць. На жаль, повторити успіх у спринтерській гонці ні Олені, ні її подругам по команді не вдалося. Знову-таки кращою в команді стала Олена Петрова, але спринт - це не індивідуальна гонка, і там швидкість вирішує куди більше, ніж стрілянина. Петрова показала 14 - е місце ходом, а якщо додати до цього ще один штрафний круг на першій стрільбі, то шансів завоювати медаль у Олени практично не було. Її підсумкове 11-е місце можна також вважати досить гарним. Також той спринт добре провели Тетяна Водоп'янова та Ніна Лемеш, вони фінішували на 19-му і 21-му місцях відповідно. Олена Зубрилова пропускала гонку, щоб відновити сили напередодні найважливішої естафетної гонки. Але, на жаль, тоді українки фінішували тільки на п'ятому місці, що однозначно стало негативним показником. Якщо п'яте місце чотири роки тому всі сприймали, як успіх, то тепер це був провал.

Чоловіки, як і очікувалося, не показали гарних результатів. Квота для нашої команди становила 4 людини, тобто естафету ми могли бігти, але в особистих гонках могли виступати лише двоє спортсменів. Тренерський штаб вирішив, що індивідуальну гонку побіжать В'ячеслав Деркач і Микола Крупник, а в спринті на старт вийдуть Андрій Дериземля та Руслан Лисенко. Кращий результат серед цих чотирьох спортсменів показав Руслан Лисенко, який фінішував на 30-му місці в спринті (при чистій стрільбі). Єдиним, хто ще більш-менш витримував темп лідерів, був молодий Андрій Дериземля, але його стрільба не дозволила йому піднятися високо в спринті, а 4 штрафних кола в естафеті відкинули нашу збірну на останнє місце, де вона в підсумку і фінішувала.

Підсумки

У порівнянні з Олімпіадою в Норвегії збірна України зробила крок назад - завоювавши лише одну нагороду. Що стосується біатлоністів, то вони свій результат повторили, але не поліпшили. Все так само одна медаль, і більше ні одного влучення в десятку (в особистих гонках). Швидкості в світовому біатлоні росли, стрільба поліпшувалася і ця Олімпіада показала, що треба щось міняти. Якщо у жінок були лідери, які ще заявлять про себе, то чоловікам потрібна повне перезавантаження, адже окрім Андрія Дериземлі ніхто і близько не витримував темп лідерів.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: