Український біатлон на Олімпіадах : Солт-Лейк-Сіті-2002. Повний провал

05 лютого 07:54
Переглядів: 91
біатлон

Український біатлон на Олімпіадах : Солт-Лейк-Сіті-2002. Повний провал.

Очікування

Олімпіада в США була вже третьою для незалежної України та першою для нас «Олімпіадою за океаном». На відміну від попередніх Олімпіад, де крім біатлону покладалися надії ще на фігурне катання, тепер головні надії пов'язували саме з біатлоном. Все-таки напередодні Олімпіади жіноча збірна набрала дивовижну форму, яка дозволяла боротися за нагороди у всіх гонках. Також хороші результати по ходу сезону демонстрував Андрій Дериземля. Так що надії на біатлон були дуже великі.

Результати

Вперше на Олімпіаді біатлоністи розігрували вісім комплектів нагород. До класичних видів (індивідуальна гонка, спринт та естафета) додалася ще гонка переслідування. Вперше за історію незалежної України спортсмени не виграли жодної медалі на Олімпіаді. Кращим показником серед восьми біатлонних гонок стало восьме місце чоловічої естафети! При цьому жіноча збірна, яка стабільно фінішувала п'ятою на попередніх Олімпіадах, опинилася аж на десятому місці, і це тільки за одного проваленого рубежу (штрафне коло Олени Петрової) і п'яти додаткових патронах. Кращим особистим показником стало 23-е місце В'ячеслава Деркача в індивідуальній гонці, вище не зміг фінішувати ніхто. Взагалі ніхто. Та Олімпіада вийшла настільки провальною, що про неї навіть згадувати не хочеться. Одна з кращих біатлоністок сезону, Олена Зубрилова, показала 34-й і 59-й результат. Не кращими були справи і у всіх інших. Ці результати повністю на совісті у тренерського штабу та НОК. Біатлоністів просто «накрило» в горах, вони не встигли пройти повну акліматизацію і через це показали жахливі результати ходом. Крім того, більшість дівчат перехворіло на грип напередодні старту Олімпіади. Медики попереджали про цей грип, але НОК відмовився робити щеплення. Ось так плачевно все і закінчилося...

Підсумки

Ця Олімпіада назавжди залишиться самої провальною для збірної України. Навряд чи буде ще щось гірше. Не тільки біатлоністи провалилися в США, це зробила вся збірна. Жодної медалі. Це була ганьба. Саме після цієї Олімпіади почалися такі потрібні перебудови в нашому спорті. Після десяти років підготовки за радянськими методами щось таки почало змінюватися. Біатлоністи показали, що високі результати по ходу сезону - це ще не запорука успіху. Олімпіада - окремий турнір, до якого треба готуватися зовсім інакше. Потрібно розраховувати все, абсолютно все.

Провал підготовки став каталізатором змін і в біатлонній середовищі. Олена Зубрилова, найуспішніша біатлоністка Україна, в наступному сезоні вже виступала за Білорусь. Олена Петрова вже старіла. На передову потрібні були нові лідери, а вони з'явилася трішки пізніше.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: