Український біатлон на Олімпіадах : Турин-2006. Коли і медаль не радує.

05 лютого 18:55
Переглядів: 169
біатлон

Турин-2006. Коли і медаль не радує.

Очікування

Той Олімпійський цикл був, напевно, найгіршим для України. За всі чотири роки, які пройшли з моменту Олімпіади в США, наші біатлоністи зуміли піднятися на п'єдестал лише вісім разів. Причому в передолімпійський та олімпійський сезон українці «заїжджали в призи» цілих два рази. Цифри напередодні найважливішого старту чотириріччя були аж ніяк не райдужними, так що вперше з Олімпіади в Ліллехаммері на біатлон не покладали особливих надій. Досить непогані результати показувала Лілія Вайгіна - Єфремова, але ніхто не розраховував на її медаль - занадто нестабільною була вона на вогневому рубежі.

Результати

У порівнянні з минулою Олімпіадою в Солт-Лейк-Сіті, кількість гонок знову зросла. Крім «класичних» (індивідуальна гонка, спринт, естафета) і гонки переслідування, в Турині вперше в програму Олімпіади була включена гонка з масовим стартом. Тобто комплектів нагород стало вже десять, кількість призерів та Олімпійських чемпіонів знову зросла. Результати українців у Турині виявилися огидними, і їх можна було б назвати ще одним провалом, якби не одне «але». На відміну від минулих «Білих Ігор», з Турина біатлоністи таки привезли медаль. Хоч одну «бронзу», але якою важливою вона була для нас тоді! Дивно точна стрільба Лілії Вайгіни-Єфремової у четвертій гонці Олімпіади допомогла їй піднятися на Олімпійський п'єдестал і виграти бронзову медаль у спринті! Боротьба за медаль тоді розгорнулася неабияка, лише дев'ять секунд відокремило переможницю від п'ятого місця (примітно, що його зайняла вже білоруска Олена Зубрилова, яка так і не змогла виграти Олімпійську медаль). Повторити такий же успіх в гонці переслідування Лілії не вдалося, вона фінішувала на восьмому місці. Завдяки своїй медалі Вайгіна - Єфремова потрапила і в гонку з масовим стартом, але там шість кіл штрафу не дозволили їй фінішувати високо - 17- е місце в активі спортсменки. Як вже зазначалося, всі інші просто провалили Олімпіаду. Кращим українським результатом (без урахування Лілії Єфремової ) стало 18 місце Руслана Лисенка в індивідуальній гонці. В естафеті досить непогано себе показали чоловіки, вони фінішували на сьомому місці. Могли фінішувати і вище, якби не прикре коло штрафу на останньому вогневому рубежі, яке і відкинуло нас назад. Жінки, у свою чергу, повністю провалили естафету, фінішувавши на одинадцятому місці. І це при тому, що у всіх інтерв'ю глядачів запевняли, що «ми дамо бій в естафеті». І от потім отримати одинадцяте місце, як холодний душ зимовим ранком. Але, на наш жаль, це типова українська реальність, коли слова геть розходяться з ділом.

Підсумки

Олімпіада в Туріні ще раз підкреслила всі ті проблеми, які з'явилися ще в Солт-Лейк-Сіті і протягом цих чотирьох років тільки загострилися. Україна треба було щось міняти, причому міняти кардинально. Це стосувалося не тільки біатлону, а й зимового спорту в цілому. З моменту розпаду СРСР минуло п'ятнадцять років, а якихось успіхів наша країна так і не змогла добитися. Якщо хто вважає п'ять медалей на чотирьох Олімпіадах успіхом - це його право. Але тоді наші думки кардинально відрізняються. Що стосується конкретно біатлону, то медаль Єфремової - швидше щаслива випадковість, ніж закономірність. Турин ще раз показав, що нам не можна боятися проводити зміну поколінь, склад збірної треба омолоджувати.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: