Український футзал консолідує зусилля

09 червня 11:19
Переглядів: 176
енергія ураган

6 червня в Будинку футболу пройшла важлива подія, яка стане визначальною для розвитку футзалу на найближчий час в нинішніх, дуже непростих умовах не тільки для футзалу, а й для багатьох ігрових видів спорту.

На проведеному загальних зборах представників Асоціації футзальних клубів України «Екстра-ліга», і на наступному спільній нараді представників клубів та Асоціації футзалу України було прийнято рішення, що в наступному сезоні чемпіонат України у найсильнішому дивізіоні пройде під егідою Асоціації футзалу України, але він збереже своє назва - Екстра-ліга.

Більш докладно про події 6 червня в ексклюзивному інтерв'ю Sport.ua розповів президент Екстра-ліги Степан Мельничук.

- Напередодні, крім формальних підведень підсумків чемпіонату України, обговорення юридичних питань, було прийнято важливе рішення консолідувати зусилля всіх учасників процесу для того, щоб успішно провести чемпіонат України в наступному сезоні. Багато було різних думок, точок зору, однак на сьогоднішній всі учасники одноголосно підтримали рішення, що дуже важливо консолідувати всі зусилля під егідою Асоціації футзалу України - у наступному сезоні саме вона буде проводити чемпіонат України в найсильнішому дивізіоні, і в найближчий час нею будуть підготовлені відповідні проекти проведення чемпіонату. Дуже важливо відзначити - Екстра-ліга залишається, юридично призупиняються її трирічні права на проведення чемпіонату, які вона отримала від Асоціації футзалу України, і вона продовжить роботу над пошуком партнерів для проведення чемпіонату, пошуком спонсорів і т.д.

Крім того, на загальних зборах було прийнято мою заяву про відставку з поста президента Екстра-ліги, і призначення мене виконуючим обов'язки президента, оскільки потрібно продовжувати юридично займатися цією структурою для того, щоб підтримувати її життєдіяльність. Після того, як, дасть Бог, зміниться ситуація в країні і клуби будуть готові відновити її функціонування, але в кількості не менше 10-ти клубів, Екстра-ліга може відновити свою активну роботу.

- Чи всі представники клубів були присутні на загальних зборах?
- Були присутні президенти "Урагану», «Локомотива», «Енергії» і «Кардинал-Рівне», а також представник «Спортлідера +». Ні від «Єнакієвця», ні від «ЛТК» ніхто не був присутній. У такому складі пройшла перша частина зборів, а в другій її частині брали участь президент Асоціації футзалу України Сергій Владико і два віце-президента Володимир Братусь і Вадим Каганов.

- Яку назву матиме наша найсильніша ліга?
- Екстра-ліга - це один з пунктів домовленостей. На зборах всі учасники одностайно висловилися про те, на сьогоднішній день Екстра-ліга зробила дуже багато для українського футзалу, особливо з точки зору спортивної складової. Більш того, Екстра-ліга рекомендувала Асоціації, щоб спортивною частиною чемпіонату надалі займався спортивний директор Екстра-ліги Валентин Вакула. Не можна недооцінювати ту роботу, яка проводилася Екстра-лігою в плані інформаційного висвітлення українського футзалу - в минулому сезоні в прямому ефірі на телебаченні були показані 33 матчі. Завдяки тим технологіям, які були напрацьовані Екстра-лігою, транслювалися матчі збірної і Кубок України. Все це позитив трирічної роботи Екстра-ліги, але сьогодні час консолідувати всі зусилля, щоб спробувати об'єднати два дивізіони, щоб зробити повноцінний чемпіонат з великою кількістю клубів. В силу різних причин клуби Першої ліги не завжди були готові підвищуватися в класі, тому, рішення, прийняті напередодні, ще раз хочу підкреслити, вони були загальними, і я особисто переконаний, що вони підуть на користь українському футзалу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: