"Український професійний футбол буде реформований"

02 серпня 12:50
Переглядів: 242
таврія - карпати

Перший віце-президент ФФУ Олександр Бандурко, який опікується питаннями реорганізації професіонального футболу України, розповів про найближчі плани федерації на цьому напрямку.

«По-перше, робоча група, яку я очолюю, вже почала роботу над першими кроками в напрямку реформування професіонального футболу та створення потужного об’єднання професіональних футбольних клубів під егідою існуючої УПЛ та розбудови нової Національної Футбольної Ліги (НФЛ) на базі ААФУ та Другої ліги ПФЛ.

По-друге, вже сьогодні ми можемо говорити про те, що НФЛ матиме так званий змішаний статус і, за умови проходження процедури атестації (ФФУ планує оптимізувати вимоги та критерії атестації для клубів учасників НФЛ у порівнянні із стандартами для Другої ліги ПФЛ), клуби зможуть реєструвати та заявляти професіональних футболістів та аматорів. Одночасно стоїть завдання створити працюючий механізм обміну між професіональним та аматорським футболом завдяки реалізації принципів підвищення та пониження в класі з обов’язковим дотриманням правил атестації футбольних клубів, що відповідає статутним положенням ФІФА та УЄФА.

3 серпня відбудеться засідання Комітету професіонального футболу ФФУ на чолі із його головою, технічним директором ФФУ Олегом Протасовим, на якому розглядатимуться перші кроки на шляху реформування з метою подальшої презентації низки проектів безпосередньо клубам-учасникам ААФУ та ПФЛ. Адже перебудова стосується як професіонального, так і аматорського футболу країни.

Якщо ж стисло окреслювати порядок денний цього процесу, то йдеться про наступні напрямки для обговорення:

-  визначення статусу «Національної футбольної ліги»;

-  принципи та стратегія управління НФЛ;

-  система атестації футбольних клубів НФЛ;

-  система проведення змагань НФЛ (кількість груп, регіональний принцип, тощо);

-  принципи обміну між УПЛ – НФЛ – обласними чемпіонатами;

-  статус футболістів НФЛ – можливість заявки та реєстрації клубами професіоналів, а також одночасна участь у змаганнях професіоналів та аматорів;

-  юридичні аспекти майбутнього ПФЛ України;

-  участь «двійок» клубів УПЛ у змаганнях НФЛ.

Водночас, реформи стосуються і професіонального футболу, тому розглядатимуться також питання структури та кількості учасників умовної УПЛ 1 і УПЛ 2. У цьому контексті мова піде і про розширення вищого дивізіону до 16 команд, формування змагань U-18 для клубів другого дивізіону УПЛ із застосуванням принципу обміну між лігами в контексті чемпіонатів U-19 і U-18 за спортивними результатами, а також питання розвитку програм молодіжного футболу в структурі професіональних футбольних клубів в цілому, в тому числі - обговорення майбутнього чемпіонату U-21.

ФФУ, ліги та клуби очікує великий обсяг роботи та численні круглі столи, можливо, і формування окремих робочих груп по окремим питанням разом із вже постійно діючою робочою групою ФФУ. Починається одночасно складний, але разом із цим дуже цікавий період в житті українського футболу, який можна порівняти із часами створення у 1996 році першого об’єднання професіональних футбольних клубів чи періодом створення в 2008 – УПЛ.

До речі, запрошуємо для обговорення зазначених вище питань усіх бажаючих. Федерація і, зокрема, Комітет професіонального футболу відкриті для спілкування і дискусій».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: