Українці – переможці міжнародного марафону Любачів-Яворів

19 травня 10:47
Переглядів: 222
марафон

Під час ІІІ Розточанського міжнародного марафону Любачів (Польща) – Яворів (Україна) перемога дісталася Вікторові Стародубцеву та Софії Яремчук, яким вдалося обігнати 92 учасників з України, Польщі та Німеччини.

До речі, цього разу Віктор Стародубцев побив торішній свій рекорд: він 42 км 195 м подолав за 3 год. 35 хв. 30 сек., коли минулого року його час становив – 2 год. 42 хв. 26 сек.

На другу сходинку п’єдесталу зійшли Станіслав Важни (РП) та Марія Шаповал (Україна). А «бронзу» вибороли українець Ігор Окілка та полька АгнєжкаФарон.

Стартували марафонці в польському Любачеві (Підкарпатське воєводство), а фінішували – в українському Яворові (Львівська область).

У церемонії нагородження переможців ІІІ Розточанського міжнародного марафону Любачів (Польща) – Яворів (Україна) участь, зокрема, взяли начальник управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації, перший заступник голови відділення НОК України у Львівській області Юрій Майборода, голови Яворівських РДА та районної ради – відповідно Іван Стецькович, Іван Карпа, міський голова Яворова Степан Венгерак, члени офіційної делегації з польських міст Любачів та Ярослав.

Марафонців впродовж всього шляху від кордону, по території Яворівщини (понад 30 км) супроводжували карети швидкої медичної допомоги та правоохоронці. На щастя, за словами яворівських медиків, усе обійшлося благополучно: якщо не брати до уваги те, що декільком іноземцям уже на фініші ноги звело судомами – довелося робити масаж.

На фінішній прямій в Яворові найбільш знесилених марафонців морально підтримували баба Параска та баба Палажка в національних строях – це талановиті й веселі фахівці відділу культури РДА Віра Батіг й Оксана Корчак бігли поруч зі спортсменами (переважно поважного віку), вмовляючи їх в жодному випадку не здаватися.

Дружина марафонця з польського Ярослава Артура Шика  – пані Ганя, яка супроводжувала чоловіка на автівці разом з трьома дітьми, розповіла:  їй було спочатку вельми лячно відпускати чоловіка для участі в марафоні, бо він має проблеми з серцем.

«Тому я разом з двома синочками та донечкою підтримували Артура впродовж всього шляху. Нашому щастю немає меж, бо чоловік, хоча й не переміг, зате витримав усю дистанцію, пробігши її за 4 години 1 хвилину. Діти дуже пишаються своїм батьком, а я чоловіком», – радіє молода полька.

Голова Яворівської РДА Іван Стецькович наголосив, що цього року ІІІ Розточанський міжнародний марафон Любачів (Польща) – Яворів  (Україна) пройшов під гаслом: «За мир – в Україні, за мир – в усьому світі».

«Цей спортивний захід міжнародного рівня відбувся за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА, Яворівських РДАП та районної ради, маршалка воєводства Підкарпатського (РП), повітового староства у Любачеві (РП), а також – Федерації легкої атлетики Львівської області», – інформував IA ZIK Іван Стецькович.

Також в Яворові фінішний майдачник марафону, що біля районного Народного дому «Сокіл» оздобила виставка української та польської народної творчості, на якій майстри презентували, зокрема, яворівську забавку: найоригінальнішим експонатом став великий дерев’яний візок, розписаний яворівським орнаментом, в якому учасники та гості марафону залюбки фотографувалися, а навіть – відпочивали.

Нагадаємо, вже відбулося два Міжнародних марафони «Любачів-Яворів». Зокрема, 12 травня 2013 року ІІ Розточанський міжнародний марафон «Яворів (Україна) – Любачів (Республіка Польща)» зібрав 72 учасників: 11 – з України, 60 – з Польщі та 1 – з Словенії. Найстаршому з них – Миколі Нестеренку виповнилося вже 79 років. Маршрут, завдовжки – 42,195 км, серед жінок першою подолала 57-річна українка Оксана Заліско – за 3 год. 56 хв. А серед чоловіків виявився найпрудкішим теж українець – 43-річний Віктор Стародубцев: його час – 2 год. 42 хв. 26 сек.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: