УПЛ скоротять до 12 команд у 4 кола

26 квітня 00:09
Переглядів: 567
премєр ліга

У ФФУ розглядають різні формати проведення наступного сезону в Прем'єр-лізі.

В УПЛ може залишитися 12 або 14 команд. 

"Ми обговорювали це питання в рамках атестаційного комітету. Тому скажу, що сьогодні всі готові до трьох варіантів розвитку подій. Перш за все, я переконаний в тому, що скорочення буде, особливо у першій та другій лігах... Підуть нестабільні команди. Що стосується Прем'єр-ліги, сьогодні має місце дискусія. Клуби-гранди хочуть збереження 16 команд. Це їм вигідно для отримання футболістами з зарплатами від мільйона євро в рік ігрової практики, яка необхідна, щоб показувати результати в єврокубках," - розповів голова атестаційного комітету ФФУ Ігор Гатауллін в інтерв'ю real-vin.com.

"З іншого боку, вимоги УЄФА не дозволяють зберегти колишній формат. На сьогоднішній день, після ліквідації київського Арсеналу, в лізі залишилося 15 клубів. Згідно спортивним принципом, ще один клуб повинен покинути прем'єр-лігу, а два увійти, щоб наступний сезон розпочати 16 командами. Але у нас є два проблемних клуба - сімферопольська Таврія і Севастополь. Ніхто не може відповісти, що з ними буде в травні, а я зараз повинен підписувати їм атестати і до 31 травня повідомити в УЄФА конфігурацію нашого чемпіонату".

"У минулому році, незважаючи на те, що запорізький "Металург" зайняв нижню сходинку турнірної таблиці, команда зберегла прописку в прем'єр-лізі, тобто принцип доцільності здобув верх над спортивним. Головний тренер збірної України Микола Фоменко наполягав на тому, щоб грали 16 команд, і виконком погодився. Хоча тоді пропонували підвищення в класі і клубам першої ліги... Вони відмовилися".

"Сьогодні з першолігові за всіма критеріями у вищому дивізіоні готовий виступати лише донецький "ОлімпікЦ. В ідеалі, саме він у майбутньому сезоні стане 16-ю командою. Але тоді знову порушиться спортивний принцип. Вже можу говорити про те, що Олександрія, алчевська Сталь, охтирський Нафтовик відмовляться, а інші команди просто не зможуть конкурувати з елітними колективами. Адже поєдинків потрібні видовищність і інтрига. Другий варіант - це 12 команд, які будуть грати в чотири кола".

"Третій варіант - 14 команд із зустрічами у три кола. І ніхто не вилітає. Додається лише донецький Олімпік. Відкрию ще один секрет. Внаслідок деяких політичних моментів у луцькій Волині ситуацію не можна назвати стабільною. Не відомо, що очікує і одеський Чорноморець Варіант відмови від участі цих клубів поки ближче до теоретичного, але ми намагаємося бути готовими і до сценарію, коли доведеться грати 12 командами".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: