"Ураган" втрачає перемогу над "Енергією" наприкінці гри

07 березня 17:51
Переглядів: 188
Ураган Енергія

Івано-франківський "Ураган" у матчі 17 туру Екстра-ліги не зміг втримати переможний рахунок і розіграв нічию з львівською "Енергією".

Головний тренер "Урагану" Іван Скіцко дещо здивував з поєднаннями своїх четвірок. Так, у стартовому квартеті разом із Сімкою, Зваричем та Рудавцем вийшов Цілик, а в другій ланці звільнилось місце для Горпинича. Наскільки ці перетасовки спрацювали, можна було бачити вже по ходу поєдинку. У свою чергу, Максим Павленко довірив "пост №1" не Кардашу, а Пітулі. З іншими позиціями в "Енергії" було все прогнозовано.

Сам поєдинок почався з того, що обидві команди вишукували слабкі сторони один одного. "Енергія" намагалась грати різнопланово, використовуючи як позиційні атаки, так і контрвипади. Що стосується підопічних Івана Скіцка, то вони намагались робити акцент на швидкий футзал, який, щоправда, більше притаманний другій четвірці. Однак і перший квартет "драконів" намагався часами грати в такому ж стилі. Хоч і відчувалось, що ланки івано-франківської команди працюють не на повну потужність. Це вочевидь можна пояснити тим, що через кадрові перестановки ці четвірки були не зовсім зіграні. Напевне, цим і можна пояснити, що на 7-й хвилині "ураганівці" десь не дограли епізод і дозволили Кузю зробити легкий навіс у штрафну, де Багряк вдало зіграв головою і відкрив рахунок. Після цього "Енергія", за традицією, додає. Однак в даному поєдинку вона вирішила вдатись до тактики гри другим номером, і це згодом теж могло принести свої плоди, якщо б "біло-зелені" дружили з реалізацією. У свою чергу "Урагану" довелось дещо переосмислити те, що відбувалось на паркеті, щоб не наламати ще більше дрів у подальшому. 

Господарі не зразу зрозуміли, як можна гідно відповісти своїм візаві. А для того, щоб рішення прийшли швидше, Скіцко повернув у другу четвірку Миколюка і Пелеха. Не можна сказати, що це якось вплинуло на хід гри, але руху і швидкості грі "Урагану" це трохи додало. А разом із цим іванофранківці почали підбирати ключі до воріт Пітулі. Правда, ні Зваричу, ні Сімці, ні Боргуну цього зробити не вдавалось. Зате вдалось Лясковському, який вдало завершив розіграш кутового на 17-й хвилині, пробивши в "дев'ятку" львівських воріт. Після цього психологічна перевага була вже на боці господарів, але їм так і не вдалось добитись більшого до кінця першої 20-хвилинки.

Однак після перерви "ураганівці" додали в активності. Так, міг забивати Сімка, але йому не пощастило. І ц мало стати своєрідним дзвіночком для "Енергії". Однак львів'яни, вочевидь, не надали цьому значення. Складалось враження, що "енергетики" десь втратили контроль над грою, оскільки в другому таймі в них не зовсім вдавалась гра, і, до того ж, збільшилась кількість браку при передачах. А якщо врахувати, що "дракони" вже зовсім близько підбирались до володінь Пітулі, змушуючи його іноді в буквальному сенсі вируати команду, то це все однозначно не могло привести до чогось хорошого.

Так і трапилось, коли в середині другого тайму "Урагану" вдалась атака, вінчав якугол, практично схожий на той, що забив "енергетик" Багряк. З тією лише різницею, що Сімка після прострілу Рудавця пробив не головою, а ногою, та ще й у "будиночок" Пітулі.

Тепер уже "Ураган", коли повів у рахунку, став більше грати другим номером. І, варто сказати, робив це цілком успішно - як в обороні, так і в атаці. Львів'яни ніяк не могли зламати оборону "Урагану", оскільки в підопічних Івана Скіцка грамотно працювала підстраховка, і з кожним гравцем іванофранківці намагались грати щільно. А при переході до атакуючих дій командний механізм "ураганівців" розтягувався, мов пружина, і результатом цього ставали небезпечні епізоди біля воріт Пітулі, після яких могли відзначитись, наприклад, той же Сімка, а також Боргун. Правда, й "енергетики" могли цілком реально зрівняти рахунок, якщо б мали більше удачі при створенні небезпечних моментів біля воріт Колтка. Так, наприклад, якимсь дивом не зміг забити Михайло Грицина, хоч був дуже близький до цього. Але головним випробуванням для господерів мала стати гра в нерівних складах, адже за такого рахунку мало хто сумнівався, що "Енергія" рано чи пізно піде з п'ятим.

Так і сталось під кінець матчу. "Біло-зелені" прогнозовано пішли вп'ятьох, але гравці "Урагану" продовжували захищатись у своїй манері. Однак одного разу вони все-таки припустились помилки. Колток в одному з епізодів не зміг надійно зафіксувати м'яч у своїх руках, чим і скористався Кордоба, який зміг-таки проштовхнути м'яч у ворота. Так рахунок став 2:2, але й це, як виявилось, не кінець. За одинадцять секунд до фінальної сирени "Енергія" могла і вирвати перемогу! Федюк начебто і виграв ближній бій в Колтка, і м'яч рикошетом від голкіпера господарів летів у ворота, але потрапив знову в штангу! Ось так "Енергія" упустила можливу перемогти в цьому "енергетичному" дербі, хоч передумови для цього були.

"Ураган" (Івано-Франківськ) - "Енергія" (Львів) 2:2

Голи: Лясковський (17), Сімка (30) - Багряк (7), Кордоба (40)

"Ураган": Колток – Сімка, Цилик, Рудавець, Зварич – Горпинич, Лясковський, Корсун, Боргун – Миколюк, Пелех, Горбатий.

"Енергія": Пітуля – Кузь, Багряк, Федюк, Кордоба – Павленко, Струк, Мк. Грицина, Мх. Грицина.

Арбітри: Гора (Київ), Гордієнко (Одеса). 

Спостерігач арбітражу: Гроховецький (Київ).

Попередження: Кордоба (40), Мх. Грицина (40)

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: