"Ураган" вирушає до Харкова

31 березня 22:45
Переглядів: 112
Ураган локомотив

У суботу, 1 квітня, івано-франківський "Ураган" проведе на виїзді другий матч чвертьфіналу Екстра-ліги проти харківського "Локомотива".

Чемпіонат України. Екстра-ліга. Плей-офф. 1/4 фіналу (2-й матч)

"Локомотив" (Харків) - "Ураган" (Івано-Франківськ)

1 квітня 2017 року. 13:00 - Харків. Палац спорту "Локомотив" ім. Г. Кірпи

Арбітри: Кухарь (Кривий Ріг), Якимишин (Львів). Спостерігач арбітражу: Кузьменко (Київ)

Рахунок у серії - 1:0

Зовсім недовго після завершення регулярного чемпіонату Екстра-ліги, всього два тижні, можна було говорити про претендентів на титул чемпіона України у кількості восьми команд. Минулої суботи у Покровському, Рівному, Івано-Франківську та Хмельницькому відбулись перші чвертьфінальні матчі плей-офф, а вже найближчої суботи клубам з цих міст належить візит, відповідно, до Львова, Києва, Харкова і Херсона. Такого ще за статистикою минулих років ніколи не було, щоб відразу у всіх чотирьох парах протистояння в 1/4 фіналу доходило до третього, вирішального, матчу. А значить, з великою часткою ймовірності в День сміху 1 квітня комусь буде зовсім не смішно, оскільки у разі другої поразки в участі в чемпіонаті країни нинішнього сезону буде поставлена крапка.

"Дамоклів меч" прощання з усіма надіями навис за результатом першого матчу 1/4 фіналу над "Титан-Зорею", "Кардиналом-Рівне", "Ураганом" і "Продексімом". Але, як свідчить відомий закон великого Сергія Бубки "поки у тебе є спроба, ти не програв". Ось у цих чотирьох команд і стоїть найближче завдання – в суботу залишити всього себе на майданчику, щоб не піти з нього переможеним. Ну, а зараз, за добу до початку ігор, можна говорити, якщо згадати знаменитий детектив Агати Крісті, що десь до четвертої години неділі з восьми негренят в живих залишаться четверо, і для них сезон точно буде повноцінним, з іграми, можливо навіть до початку червня місяця.

Якщо відштовхуватися від результатів, то найболючішої поразки з чотирьох команд, які поступилися в перших чвертьфіналах, зазнав івано-франківський "Ураган". На очах місцевого вболівальника, який так фанатично любить "драконів", як часом кажуть футболісти, "скрутитися" 3:7, такого, знаєте, нікому не побажаєш. Після гри головний тренер "Урагану" Максим Павленко подякував своїм футболістам за самовіддачу, і тут кожного, хто у франківців виходив на майданчик, дорікнути не в чому – і билися, і пластались, і відпрацьовували. Але, як кажуть, результат на табло, і, значить, щось десь перед і під час першої гри з "Локомотивом" було зроблено або не до кінця, або неправильно.

Ось з цим "щось" і "десь" за тиждень потрібно було розібратися Максиму Павленку, щоб в Харкові вони не повторилися. "Просто так ми не віддамо путівку в півфінал", – відразу ж після матчу в Івано-Франківську заявив наставник "ураганівцев", і вже тільки цього повинно бути достатньо для харків'ян, щоб викинути такі приємні цифри 7:3 з голови. І чим далі, тим краще. У перекладі на зрозумілу мову така заява головного тренера "Урагану" означає, що він буде намагатися придумати щось таке, щоб в Харкові суперника обов'язково дуже сильно здивувати.

Що до "Локомотива", то команда Євгена Ривкіна перший матч провела майже ідеально. Про "майже" змушує говорити той відрізок матчу, коли "залізничники" грали "4 проти п'яти" і пропустили два м'ячі. Фактично не встигли й оком моргнути, як 5:1 перетворилися в 5:3, і було ще більш п'яти хвилин до кінця другого тайму. У тих, хто спостерігав за грою, могла навіть закрастися думка, що харків'яни для себе виграли гру в той момент, коли після удару Дмитра Литвиненка м'яч вп'яте влетів у ворота господарів.

Але злагоджені і дуже своєчасні дії Дмитра Бондаря та Ярослава Лебедя показали, що "дострокової перемоги" в головах у харків'ян не було. І, напевно, з цим багато хто погодиться, що саме цей м'яч, шостий за ліком, був тим, після якого можна було стверджувати, що диву з неймовірним камбеком у спорткомплексі івано-франківського коледжу фізичного виховання не бувати.

Якщо ж відійти від клубних уподобань, то матч в Івано-Франківську вийшов – інтрига, щоправда, трохи підкачала, зате було досить забитих м'ячів, і деякі з них були дійсно класними. І, що ще важливо відзначити, суперники справді поважали один одного – в такій грі і жодної жовтої картки. На першому місці для кожної з команд стояв футбол, і за це футболістам "Урагану" і "Локомотива" респект.

А от якою буде суботня гра, а, можливо ще й недільна (не забуваймо про це!) між "Локомотивом" і "Ураганом", сьогодні не скаже ніхто. Можливо, емоції не тільки захлиснуть футболістів, але і будуть бити через край – це футзал. Але хотілося б, що той дух поваги до суперника, який був в Івано-Франківську, був збережений і в харківському матчі (або матчах). Щоб коли все в кінці кінців вирішиться, переможець і переможений могли чесно подивитися один одному в очі та щиро потиснути руки.