"В "Барселоні" гравці один одного спиною "бачать" і "чують". А у нас лицем не помічають"

03 червня 21:06
Переглядів: 321
Default Image

Своїми думками стосовно призначення на посаду головного тренера національної збірної України з футболу Олега Блохіна ділиться футбольний експерт Мирослав СТУПАР.

Всі розмови про запрошення іноземного спеціаліста на посаду головного тренера збірної України так і залишилися розмовами. Це зрозуміло, адже запрошення на роботу «заморського» тренера потягнуло б значні фінансові витрати, а результат від цієї роботи, переконаний, вийшов би аж ніяк не кращий, ніж той, що був за часів Блохіна. По-перше, ментальність наших та іноземних фахівців дуже відрізняється. По-друге, будь-якому тренеру необхідно вникнути у процес і кадри, якими він володіє. Для іноземця це, однозначно, було б непросто зробити, адже поки той вникав би в роботу, вже почався б сам Чемпіонат Європи. У цьому сенсі з Олегом Блохіним все набагато простіше, тому це найкращий варіант з усіх запропонованих.

Те, що Олег Блохін очолив збірну України, цілком нормальне явище, адже цього спеціаліста можна сміливо назвати «своїм» у збірній. Не менш важливо, що він добре знає український футбол. До того ж, він має безцінний досвід участі у Чемпіонаті світу. І саме при цьому тренері Україна досягла найкращого на сьогодні результату у своїй історії - потрапляння до вісімки найкращих на планеті. Безумовно, Олег Блохін - харизматичний тренер і своєю енергетикою може «заразити» футболістів для досягнення, в першу чергу, доброго результату, а не доброї гри. Бо доброю грою зараз можна назвати, скажімо, гру «Барселони» чи збірної Іспанії. А для збірної України так грати, звісно ж, нереально. Натомість домогтися доброго результату нам цілком до снаги завдяки організації гри і віддачі гравців, як було за часів попередньої роботи Блохіна у збірній. Скоріше за все, цим шляхом Олег Володимирович йтиме і цього разу для досягнення мети на Євро-2012.

Однозначно, легкої прогулянки на домашній континентальній першості не буде, адже Чемпіонат Європи за складом учасників набагато сильніший, ніж Чемпіонат світу. Адже на «світ» потрапляють відбіркові команди з інших континентів, а в Євро беруть участь тільки найкращі команди Європи. І це стане певною перешкодою для збірної України, щоб успішно подолати груповий турнір. Аби це зробити, нам треба максимально продуктивно провести рік, що залишився до Євро-2012. У нас же немає часу для експериментів. Вже повинен бути стабільний склад, який має бодай рік проводити разом матчі для досягнення між гравцями взаєморозуміння і психологічної сумісності. Наскільки це важливо, ми бачимо сьогодні на прикладі «Барселони». У каталонському клубі гравці один одного спиною «бачать» і «чують». А у нас, вибачте на слові, лицем не помічають. Тож нам треба це виправляти, і час для цього є.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: