В Екстра-лізі буде скасований плей-офф, але з'являться Кубок ліги і Матч всіх зірок

03 червня 07:16
Переглядів: 143
енергія сокіл струк

30 травня у приміщенні Будинку футболу відбулася нарада керівників клубів Екстра-ліги під головуванням президента Асоціації футзалу України Сергія Владика.

У заході взяли участь: Ігор Колихаєв ("Продексім"), Анатолій Пучка ("Титан"), Олександр Бубен та Олег Ковальський ("Ураган"), Артем Глас та Віталій Розпаченюк ("Сокіл"), Олег Лук’яненко ("ХІТ"), Володимир Валявка ("Кардинал-Рівне"), Ігор Калінін ("Епіцентр К Авангард"). Окрім того, були присутніми віце-президент та виконавчий директор АФУ Володимир Гримайло, спортивний директор АФУ Валентин Вакула, голова Комітету арбітражу АФУ Сергій Кравцов.

Впродовж засідання було підведено підсумки сезону 2017/2018 років та обговорено формат проведення нового футзального сезону.

Старт футзального сезону 2018/2019 років запланований на 8 вересня. Його відкриє матч за Суперкубок, який розіграють чинний чемпіон України – "Продексім" та володар Кубка України – "Енергія". Водночас, рівно за тиждень – 15 вересня розпочнеться перший тур Екстра-ліги.

Учасниками наради була підтримана ідея щодо запровадження нового змагання – Кубка Ліги АФУ, який стартує 21 вересня. Цим турніром учасники Екстра-ліги будуть заповнювати паузи у чемпіонаті, які пов’язані з офіційними вікнами ФІФА для національних збірних. Команди Екстра-ліги будуть розбиті на дві групи, кожна з яких проведе два тури. Найкращі чотири команди з кожної групи кваліфікуються до Фіналу Восьми, де і виборюватимуть звання найсильнішої.

Кардинальним нововведенням стала зміна системи розіграшу Екстра-ліги. Представники клубів відмовилися від стадії плей-офф. У сезоні 2018/2019 чемпіонат розігруватиметься у два етапи: перший – два кола з роз’їздами, за результатами якого до другого етапу потрапляє шість найкращих команд з набраними очками у матчах між собою. Другий етап команди проводять у два кола з роз’їздами. Картки у чемпіонаті серед команд Екстра-ліги між етапами анульовуватися не будуть. Діятиме загальне правило: гравець підлягає дискваліфікації після чотирьох отриманих жовтих карток.

Присутні підтримали низку пропозицій щодо змін та доповнень у регламенті Екстра-ліги, які стосуються других команд, вимог до офіційних осіб клубів та медійної складової висвітлення змагань. Разом з тим, під час заходу було обговорено міжнародний календар матчів, а також календар матчів Екстра-ліги та Кубка Ліги. Також абсолютною більшістю голосів було погоджено місця прояву партнерів/спонсорів чемпіонату на ігровій формі кожної з команд, яка братиме участь в Екстра-лізі у сезоні 2018/2019.

У новому футзальному сезоні на вболівальників вперше очікуватиме Матч зірок, який відбудеться 29 грудня. Місце проведення, принципи формування команд та інші умови і особливості проведення цього дійства будуть визначені дещо пізніше.

Усі обговорені та погоджені ініціативи стануть предметом розгляду та затвердження чергового Виконкомому АФУ. Наступна зустріч президентів запланована на 8 вересня та відбудеться у день проведення матчу за Суперкубок України-2018.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: