"В Екстра-лізі потрібно щось змінювати"

08 червня 14:05
Переглядів: 179
Степан Мельничук

Президент Екстра-ліги відповів на питання представників ЗМІ

- Яким буде подальший розвиток «Екстра-ліги»?

- Щось потрібно змінювати. «Екстра-ліга» працює три роки. Для клубів, які хотіли приєднатися до Екстра-ліги ми завжди пропонували найкращі умови, йшли на будь-які поступки. Наприклад, зменшення внеску, хоча в когось це 20-та, а в когось і 50-та частина бюджету. Не зважаючи на всі пропозиції, наприклад, розділення на дві зони, ці клуби не готові підніматися у найвищий дивізіон. Думаю, що їм морально складно підніматися наодинці. От якби одразу 3-5 команд перейшли в ЕЛ, то було б легше.

Коли «Спортлідер+» піднімався в ЕЛ, то він до того посів далеко не перше місце у ПЛ, проте у президента завжди була впевненість. Спочатку команді було важко, адже через постійні поразки нарощувався психологічний тиск. Я розмовляв з президентом «Спортлідера+» Іваном Гончаром і він сказав, що завдяки виступам в ЕЛ команда виросла і якби вона продовжила виступи у ПЛ, то невідомо чи прогресувала спортивно та організаційно. Перехідний процес болючий, але іншого шляху підвищуватися в класні і зростати немає. Перша ліга цієї можливості, на жаль, не надає. В Ектра-лізі немає фактично жодної гри, де заздалегідь відомий результат, а це головне у спорті.

- Чи всі команди Екстра-ліги продовжать своє існування?

- На сьогоднішній день є тільки заява президента «Єнакієвця» про те, що він прийняв рішення не грати в ЕЛ в наступному сезоні. Це я прочитав на їхньому офіційному сайті, однак ніякого офіційного юридичного звернення від клубу ми не отримували і я сподіваюся, що й не отримаємо. Надіюся, що це рішення буде змінено. Сподіваюся, що всі сім команд, які є на сьогодні, братимуть участь у наступному сезоні у вищому дивізіоні. Зараз настав такий час, коли треба частково об’єднатися з Першою лігою.

- Якщо, наприклад, забрати 5 кращих команд Першої ліги, то це може спричинити суттєві проблеми в Першій лізі. Що Ви про це думаєте?

- Так, є загроза, що за такої ситуації Перша ліга може зникнути. Це питання концепції розвитку футзальної піраміди загалом. Тоді доведеться робити акцент на аматорську футзальну лігу, яка має величезну кількість команд і менш витратна. Переконаний, що Вадим Каганов і Сергій Бабіков, які займаються цим напрямком, знають в якому напрямку потрібно рухатися. В такому випадку ми отримаємо Екстра-лігу і Аматорську лігу. У будь-якому випадку необхідно проводити консультації з командами Першої ліги і Аматорської ліги щодо їхньої можливої участі у ПЛ, можливо, і з іншим форматом. «Апперкот» виграв свою зону, а далі не пішов. Для спорту найгірше, коли команда знімається зі змагань. Постає питання: чи потрібна команда, яка наперед знає, що не гратиме в фінальній частині змагань? Можливо їй буде зручніше інший формат. Однозначно ПЛ потрібна і треба докладати всіх зусиль, щоб її зберегти. Однак краще мати хоча б один дуже якісний продукт. Якби мене запитали що краще – 7 команд в ЕЛ, 20 команд в ПЛ, 1000 команд в АФЛУ чи 12 команд в ЕЛ, відсутність ПЛ у перехідному етапі і 1000 команд в АФЛУ, то я був би прихильником другого варіанту. Це суто моя думка.

- Чи є у планах у Черкас поява команди хоча б в Першій лізі?

- У планах є. У нас на всіх рівнях відбувалися зустрічі щодо цього. У місті з такою інфраструктурою команда звичайно напрошується. У них проводиться хороший аматорський чемпіонат і мені дуже імпонує те, що свій вищий дивізіон вони назвали Екстра-ліга. Значить за цей період часу Екстра-ліга відбулася як певний бренд. Я їм пропонував провести переговори з керівниками 2-3 клубів, щоб вони об’єдналися і заявилися на всеукраїнські змагання.

- Яка ситуація з «ЛТК»?

- Їхня позиція полягає в тому, щоб вищий дивізіон і перша ліга об`єдналися, а чемпіонат проводила АФУ. Я впевнений, що «ЛТК» гратиме у найвищому дивізіоні, зважаючи на їхню інфраструктуру та історію.

- Прокоментуйте заяву президента «Єнакієвця» про те, що спочатку тільки «Енергія» наполягала на серії до двох перемог.

- Це рішення підтримали три клуби . Так, «Енергії» можливо це було вигідно. Однак була ідея грати два матчі за два дні, а третій, якщо треба, через день. Втім усі проголосували за те, щоб грати три дні підряд. Кому це по-вашому вигідно – «Енергії» чи «Єнакієвцю»? Я не хотів би щоб зараз ми шукали винних у цій історії. Ми не можемо сказати, що чемпіонат проведено не у спортивний спосіб. Ще раз хочу сказати що зміни до регламенту під час змагань це погано, просто у країні склалася така ситуація, якої ніколи до цього ще ніколи не було і сподіваюся більше не буде.

- Як АФУ відноситься до пропозиції підняти 5 команд з ПЛ в ЕЛ?

- У понеділок була президія, членом якої я є. Вважаю, що було б чудово якби була яка-небудь позиція Асоціації, але її, на жаль, немає. Вони чекають що скаже «Екстра-ліга», хоч, вважаю, що це неправильно. Президія могла б обговорити це питання хоча б по формату. Наприклад, вирішили б, що формат у 12 команд – це ідеально і будемо всі разом працювати над його втіленням або ж ми за те, щоб чемпіонат проводила АФУ і т.д.

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: