В індивідуальній гонці п'ятого етапу КС-15/16 з біатлону українки – за межами ТОП-15

15 січня 09:54
Переглядів: 57
Валентина СЕМЕРЕНКО

У німецькому Рупольдингу сьогодні, 14 січня, слідом за чоловічою відбулася жіноча індивідуальна гонка в рамках п’ятого етапу Кубка світу з біатлону сезону-15/16. Кращою серед українок стала Олена Підгрушна. Залишивши нерозбитою лише одну мішень з двадцяти, аспірантка Львівського державного університету фізичної культури показала 16-й час.

Як пише офіційний сайт Федерації біатлону України, традиційно коронна для збірної України індивідуальна гонка, в Рупольдингу склалася для наших дівчат невдало. Цілком відчутний спад форми позначився не лише на фізичних кондиціях, а й на точності спортсменок: з усієї команди лише Олена Підгрушна обмежилася однією хвилиною штрафу – в інших дівчат незакритих мішеней було ще більше.

Не дивно, що саме капітан команди і стала кращою серед українок у перегонах, посівши підсумкове 16-е місце. Кубкові очки зуміли набрати також Валя Семеренко (26-а) і Юлія Джима (29-а).

А королевою індивідуальних гонок нинішнього сезону стала італійка Доротея Вірер, що виграла другий довгий старт поспіль. Причому сьогодні її перевага на фініші над усіма суперницями досягла майже хвилини.

Другою стала Кайса Макаряйнен, чия участь в індивідуальній гонці ще напередодні була під сумнівом через хворобу. Тому фінська біатлоністка сьогодні зробила основну ставку не на коронну швидкість, а на акуратну стрілянину – і досягла успіху. Усього одна хвилина штрафу дозволила їй зберегти призові шанси після четвертого рубежу, а за рахунок швидкості на останньому колі Кайса обійшла в боротьбі за «срібло» Габріелу Соукалову з Чехії. При цьому лідер Кубка світу цілком могла залишитися і зовсім без нагороди, але, віддаючи на фінішних кілометрах секунду за секундою Францискі Хільдебранд, Габріела все ж зберегла перед німкенею перевагу в 0,9 секунди, що в підсумку стало ціною «бронзи».

Інша представниця Німеччини Лаура Далмайер, що стала героїнею попереднього етапу в Рупольдингу, на цей раз не відзначилася точністю, і з двома хвилинами штрафу фінішувала дев’ятою. З тими ж двома промахами віце-лідер сезону француженка Марі Дорен Абер виявилася дещо вище, на шостому місці.

Додамо, що завтра в Рупольдингу відбудеться естафета у чоловіків.