В Івано-Франківську відбулися Богатирські ігри

30 червня 12:55
Переглядів: 247
стронгмен

28 червня о 12:00 на Вічевому майдані Івано-Франківська розпочались Богатирські ігри. Турнір під назвою "Козацькі забави" організував обласний центр "Спорт для всіх". Суддею змагань був відомий стронгмен Назар Павлів.

Вісім учасників родом з Прикарпаття, що брали участь в турнірі, змагались у п'яти вправах: "прогулянка фермера", обертання колеса, піднімання колоди, станова тяга на утримання та перенесення коромисла. За перше місце змагались Олександр Бекеньов, Сергій Лукашов, Андрій Охиджук, Іван Задесенець, Віталій Коротач, Володимир Павлюк, Назар Шарий та Андрій Жилюк.

Після виконання Гімну України спортсмени приступили до першої вправи - "прогулянки фермера". Її суть - взяти в руки дві штанги вагою по 85 кілограмів та пронести їх на 30 метрів, на швидкість. Перемогу в цій вправі здобув Віталій Коротач.

"Я прийшла сюди, щоб подивитись на сильних українських чоловіків та на те, як вони змагатимуться. Демонстрація чоловічої сили - це дуже сексуально!", - зазначила Аліна, глядачка.

Далі стронгмени приступили до другої вправи, де потрібно було вісім разів підняти та перевернути важке колесо, чотири рази в одну сторону і чотири - в іншу. Це також робилося на швидкість. Найбільш оперативно з цим завданням впорався Андрій Жилюк.

Не обійшлось і без конкурсів для глядачів. Першим із них стало утримання 12-кілограмового пакету із "Живчиком" (ця торгова марка була одним із спонсорів змагань) на витягнутих руках. Найдовше втримав цю вагу глядач Іван Петришин з Угорників, отримавши за це медаль, а також сам пакет із напоєм.

Після цього на імпровізовану сцену повернулися учасники Богатирських ігор і взялися до піднімання 70-кілограмової колоди над головою - з обов'язковою фіксацією на одну секунду у верхній точці. У цій вправі переміг Андрій Ониджук зі значним відривом і результатом в 13 підйомів.

Юні глядачі також отримали змогу позмагатись за призи - у конкурсі, метою якого було якнайшвидше надути повітряну кульку так, щоб вона луснула. Першим це зробив хлопчик Богдан, якому вручили м'яч, грамоту та медаль. Проте інші діти теж не залишились без призів - їм подарували по пляшці "Живчика", а також плакати.

Далі настала черга показових виступів Назара Павліва. Спершу він розірвав гумову грілку силою легенів, потім порвав календар на 365 листків, зігнув в два кола металеву арматуру та сів на шпагат. Стронгмен порадив дітям тренуватись, щоб в майбутньому стати такими ж сильними.

Потім настала черга четвертої вправи. По своїй суті це була станова тяга на утримання - в спеціальній конструкціі, вага якої склала 180 кг. Найдовше втримати цю вагу зміг Володимир Павлюк, його результат склав 1 хвилину 2.75 секунди.

Тоді знову настала черга глядачів показати свою силу та вміння. Задачею було максимальну кількість разів підняти гирю масою 32 кілограми за тридцять секунд. Переміг Дмитро Михальчук з Городенківщини, що підняв гирю 20 разів.

І останньою - але аж ніяк не найлегшою - вправою стало перенесення коромисла вагою 180 кг на 15 метрів, на швидкість. У цій вправі переміг Андрій Жилюк - з результатом 6.97 секунди і мінімальним відривом від конкурентів.

Поки судді рахували бали та підписували грамоти, перед глядачами виступив керівник центру "Спорт для всіх" Святослав Бойко.

"Я вітаю всіх із подвійним святом - Днем Конституції та Днем молоді. Дуже приємно, що в нас на Івано-Франківщині такі молоді хлопці, які займаються спортом і представлятимуть нашу область на майбутніх всеукраїнських змаганнях у Чернігові, що відбудуться шостого липня. На цей турнір поїдуть спортсмени, що займуть перше та друге місця", - сказав він.

Упродовж змагань не обійшлося без травм - двоє спортсменів пошкодили ноги. Втім, травми були не дуже значними - стронгмени повертались до змагань після кількох хвилин розминки. В підсумку третє місце зайняв Володимир Павлюк, друге - Андрій Жилюк. А переможцем усього турніру став Віталій Коротач.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: