В Тернопільської ОДА обговорили здобутки та проблеми спорту

04 березня 18:31
Переглядів: 241
події спорт

Питання освітянського спорту в області розглядалось на засідання колегії департаменту освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації. Учасниками зібрання були директори ДЮСШ, директори професійно-технічних навчальних закладів, начальники районних відділів освіти, провідні спортсмени та тренери з різних видів спорту.

Як повідомив, виступаючи перед присутніми начальник Тернопільського обласного управління з фізичного виховання та спорту Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Олександр Бірюков, в підпорядкуванні Департаменту освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації перебуває 18 комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, що становить 47,7 відсотків від загальної кількості ДЮСШ в області. В них займається майже 7 тисяч учнів, а навчально-тренувальні заняття проводять 236 тренерів-викладачів, з них 150 – штатних.

У ДЮСШ культивується 21 вид спорту, – розповів Олександр Володимирович, – найпопулярнішими з яких є футбол (2 тисячі учнів – 15 відділень), волейбол (1300 учнів  – 14 відділень), легка атлетика (750 учнів – 13 відділень). Щорічно з усіх цих видів спорту проводяться чемпіонати області, що відбуваються у трьох вікових групах.

На змаганнях всеукраїнського рівня лише за минулий рік вихованці ДЮСШ області здобули близько ста медалей різного ґатунку.

Серед найкращих вихованців треба назвати легкоатлетів Оксану Пиж та Руслана Даньківа, велосипедистів Владислава Щербаня та Тараса Шевчука, які представляють обласну ДЮСШ, спортсмена з вільної боротьби Тараса Марковича (ДЮСШ №1, м. Тернопіль), гімнасток Ірину Сагайдак, Анастасію Ільницьку, Юлію Дещаківську, Тетяну Фіалко та плавця Назара Таньовського (Тернопільська ДЮСШ №2), легкоатлетів із районних ДЮСШ – Надію Луцик (Зборів), Івана Карюка (Бучач), Віктора Сенчука (Чортків). У 2014 році в області підготовлено 4 майстри спорту України та 1700 спортсменів масового розряду.

Ще одним важливим заходом, який щороку відбувається в області, як повідомив Олександр Бірюков, є ігри учнівської молоді Тернопільської області. Для учнів ЗОШ І-ІІІ ступенів такі змагання проводяться з десяти видів спорту, а для ЗОШ І-ІІ ступенів – з шести видів. Так, 2014 році в районних та обласних етапах взяло участь близько 8000 школярів.

Роз’єднати освіту і фізичну підготовку, спорт неможливо, – стверджує директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Любомир Крупа. – Ми повинні брати приклад із найкращих моментів сторінок історії, де бачимо, що ті народи, які поєднували і духовне, і фізичне, досягали значних висот у економічному, культурному, релігійному планах. Маю на увазі античність – Грецію і Рим. Разом із тим, сумно констатувати, що останнім часом на фізичну культуру у школах стало звертатися набагато менше уваги. Такі програми складено, що, на жаль, замість фізкультури в розклад іноді навіть ставлять інші предмети. Це неправильно, тому що ми не можемо навчити дітей усього, однак коли підірвемо їхнє здоров’я за час навчання у школі, тонаслідки будемо мати на все подальше життя. Тому освіта і спорт мають, так би мовити, «іти в ногу», а фізкультура стати одним із пріоритетних предметів, оскільки мова йде про здоров’я дітей.

Як переконаний директор департаменту, в нашій області є всі умови, щоб діти займалися спортом, а от брак фінансування для того, щоб мати відповідні сучасні спортивні зали, тренажери та інше обладнання – це вже інше питання. «Однак хто хоче, хто вміє організувати – із гуртківців, педагогів, той буде тренуватися  навіть на снарядах, виготовлених власноруч», – впевнений Любомир Левкович.

Разом із тим, позиція Міністерства освіти і науки України та нашого департаменту в тому, що треба сприяти збільшенню кількості уроків фізкультури, тому що це є цілий комплекс. Саме за допомогою фізичної підготовки можна працювати не лише над вдосконаленням фізичного рівня дітей, а й над душею підростаючого покоління. Тим більше, що зараз розробляється програма національно-патріотичного виховання, де акцент ставитиметься на формуванні фізично здорової нації, і процес цей поєднується з військово-патріотичною підготовкою та захистом Вітчизни. Тобто, ми це питання розглядаємо комплексно, і Міністерство теж дуже багато над цим працює.

Директор обласної дитячо-юнацької спортивної школи Василь Куземчак, виступаючи на засіданні колегії, у своїй доповіді наголосив на проблемах, які переживають спортивні школи області. Найвагоміші з них – це недостатнє фінансування у більшості ДЮСШ та необхідність належної навчально-спортивної бази.

Десять ДЮСШ області мають власну спортивну базу, вісім – орендують приміщення, – сказав Василь Павлович. –Спортивні школи змушені використовувати спортзали загальноосвітніх шкіл для проведення тренувань та спортивно-масових заходів. Враховуючи стан фінансування та матеріального забезпечення, ДЮСШ не можуть дозволити собі придбання транспортних засобів.

Перед спортивними школами області також стоїть завдання розширювати мережу спортивних відділень, які працюють на базах загальноосвітніх шкіл, особливо у сільській місцевості. Для цього потрібно сприяти збільшенню тренерських ставок в окремих ДЮСШ.

Особливо актуально зараз постало питання про створення у області спортивного ліцею інтернатного типу, – наголосив Василь Куземчак. – Це дало б можливість залучати дітей із сільської місцевості, особливо з малозабезпечених сімей, підвищувати майстерність юних спортсменів, формувати збірні команди області та якісно контролювати навчально-тренувальний процес. Такий ліцей необхідно створити на базі однієї із малокомплектних шкіл міста Тернополя.

На засіданні колегії департаменту освіти і науки також відбулося нагородження переможців і призерів спортивних ігор серед професійно-технічних навчальних закладів області. Такі змагання проводяться щорічно з дванадцяти видів спорту, і за минулий рік у попередніх етапах ігор взяло участь майже шість тисяч юнаків та дівчат, а у фіналі виступили близько тисячі учнів.

Відтак, у 2014 році переможцем та призерами у першій групі ПТНЗ (з контингентом більше 500 учнів) стали: І місце – Тернопільське ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі; ІІ місце – Тернопільське ЦПТО та Тернопільське ВПУ-4 ім. М.Паращука; ІІІ місце –ВПП Технічного коледжу ТНТУ ім. І.Пулюя.

В другій групі (з контингентом менше 500 учнів) переможцем та призерами стали: І місце – Підволочиський професійний ліцей; ІІ місце – Підгаєцький професійний аграрний ліцей; ІІІ місце – Вишнівецький професійний ліцей.

Нагороди переможцям вручив директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Любомир Крупа.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: